Forbes Travel Guide’ın 2024 listesinde “Beş Yıldız” ile ödüllendirildi

FOUR SEASONS HOTELS ISTANBUL, FORBES TRAVEL GUIDE TARAFINDAN 5 YILDIZ İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

«

Ulusal ve uluslararası düzeyde her geçen gün başarılarına yenilerini ekleyen Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus dünyanın saygın derecelendirme sistemi Forbes Travel Guide’ın 2024 listesinde “Beş Yıldız” ile ödüllendirildi. Mimari dokusu, özel dekorasyonu, benzersiz lezzetleri ve servis kalitesi ile Sultanahmet’in büyüleyici yapılarından olan Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Boğaz’ın kıyısındaki eşsiz konumu, özgün içerikleri, deneyimli ekibi ile şehrin buluşma noktası Four Seasons Hotel Bosphorus böylece en yüksek yıldızlara sahip oldu.

Dünyada lüks oteller, restoranlar, spa merkezleri ve cruise gemileriyle ilgili yaptığı derecelendirmelerle turizm sektörünün otoritelerinden biri kabul edilen Forbes Travel Guide, 2024 yılı değerlendirmesinde Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus’u “Beş Yıldız” ile ödüllendirdi. Forbes ekiplerinin tüm dünyada turizm sektörünün önde gelen destinasyonlarını, büyük bir titizlikle ve bağımsız olarak değerlendirmeye aldığı listede, beş yıldız alan markalar “kusursuz hizmet ve mükemmel tesislerle olağanüstü, ikonik oteller” olarak tanımlanıyor.

Forbes Travel Guide’ın 2024 listesinde “Beş Yıldız” ile ödüllendirildi

Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser dünyanın önde gelen saygın derecelendirme sistemi olan Forbes Travel Guide tarafından İstanbul’daki her iki otel tarafından alınan beş yıldız için şunları söyledi: “Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus olarak Forbes Travel Guide tarafından beş yıldız almaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Four Seasons özeniyle hizmet veren ekiplerimizle benzersiz bir deneyim sunmayı her zaman ilke edinmiş durumdayız. Tarihleri, özel lokasyonları ve lüks hizmet konusunda yaşattıkları deneyim ile özel bir konumda bulunan otellerimizin, böylesine önemli ve saygın bir kurum tarafından beşinci kez en üst düzeyde derecelendirilmesi çabalarımızın, ekibimizin başarısının ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Four Seasons Hotels Istanbul olarak beklentileri hep gelişmekte olan konuklarımıza üstün kalitede hizmet vermek, onların hikayelerinde yer almak ve keyifli hissettirmek için çalışmalarımızı hep ileri taşıyarak sürdüreceğiz”.

Forbes Travel Guide’ın Değerlendirmeler Başkanı Amanda Frasier ise yıldızlarla ilgili olarak “Bu yılın ödülleri, daha heyecan verici seyahat deneyimlerine olan talebin artışını yansıtıyor. Bu, markaların en üst düzeyde performans sergilediği ve tasarım, yemek ve sağlık alanlarında lüksün geleceğini yeniden inşa ettikleri anlamına geliyor. 2024 kazananlarımız arasında Orta Doğu ve Afrika’da ziyaret etmek için çok özel yerler bulunuyor, bu bölgede rekor sayıda eklemeler yapıldı. Tüm 2024 kazananlarını, sürekli yeni bir misafir deneyimi sunmaya devam ettikleri için kutluyoruz” diyor.

Metodoloji

Yıldızlar; otelleri, restoranları ve spa merkezlerini belirlenen objektif standartlara göre değerlendirmek için dünyayı dolaşan ve tesisleri ziyaret eden profesyonel uzmanlar tarafından veriliyor. Yıldız değerlendirmeleri, hizmet kalitesini vurguluyor. Beş Yıldız alan tesisler, “kusursuz hizmet ve mükemmel tesislerle olağanüstü, ikonik oteller” olarak tanımlanıyor.

Yıldız kazananların tam listesi için ForbesTravelGuide.com

Four Seasons Hotel Sultanahmet hakkında

İstanbul’un tarihi yarımadasında, Sultanahmet bölgesinde yer alan ikonik otel, adeta sıcak ve samimi bir vaha olma özelliği taşımaktadır. Asırlık mirasa sahip neoklasik yapı 1918-1919 yıllarında İstanbul’un ilk çağdaş hapishanesi olarak inşa edilmiş olup, geçirdiği kapsamlı restorasyonların ardından bugün Four Seasons Hotel Sultanahmet oteline ev sahipliği yapmaktadır. Bu özel bina, Sultanahmet Camii ve Ayasofya gibi ikonik simgesel yapılara yakınlığı ile özel bir bölgede yer almaktadır. Four Seasons ekibinin özenli hizmeti ile tarihin, çağdaş ve modernle olan uyumunu yansıtan atmosferinde misafirlerini ağırlamaktadır. Otelin Michelin tavsiye listesinde yer alan restoranı AVLU özel olarak seçilen yerel ve sürdürülebilir ürünlerle Anadolu mutfağını, modern yorumlarla buluşturmaktadır.

https://www.fourseasons.com/istanbul/

Instagram: @fssultanahmet @avlusultanahmet

Four Seasons Hotel Bosphorus hakkında

Avrupa’yı Asya’ya bağlayan İstanbul Boğazı’nın adeta bir tabloyu andıran sahil şeridinde konumlanan, özenle restore edilmiş, 19. yüzyıldan kalma bir Osmanlı sarayı olan otel; İstanbul’un antik mimarisini, sıcak Türk misafirperverliğini ve çağdaş konaklama imkânlarını bir araya getiriyor. Geleneksel hamamları, benzersiz terasındaki açık havuzu ve şehrin eşsiz sahil siluetinden yükselen minare ve kuleleri ile büyüleyici bir İstanbul’u gözler önüne seren manzarasıyla gastronomik lezzetleri buluşturmaktadır. Otelin Michelin tavsiye listesinde yer alan ödüllü restoranı AQUA Türk Akdeniz deniz ürünlerini yaratıcılıkla sunmaktadır.

https://www.fourseasons.com/tr/bosphorus/

Instagram: @fsbosphorus @aquabosphorus

Forbes Travel Guide hakkında

Forbes Travel Guide, lüks oteller, restoranlar ve spa merkezlerini değerlendiren tek küresel derecelendirme sistemi. Profesyonel uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sürecinde yüksek beklentileri olan misafirlerin dünyanın en lüks deneyimlerini seçmelerine yardımcı olmak için özellikle üstün hizmete odaklanılıyor. Beş Yıldız, Dört Yıldız veya Tavsiye Edilen değerlendirmesi, ancak bağımsız denetim sürecinden geçerek alınabiliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *