AVLU Restoranı: Four Seasons Sultanahmet, MICHELIN 2024’te Tavsiye Edilenler Arasında

AVLU Restoranı: Four Seasons Sultanahmet'in MICHELIN önerisiyle buluştuğu eşsiz bir lezzet yolculuğu.

«

FOUR SEASONS HOTEL SULTANAHMET’İN İMZA RESTORANI “AVLU” MICHELIN REHBERİ İSTANBUL 2024 SEÇKİSİNDE YER ALDI!

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in kendine özgü karakteri ve sembol haline gelmiş binası içinde yer alan AVLU, otelin yeşilliklerle çevrili bahçesinde, MICHELIN Rehberi Istanbul 2024 seçkisinde yer almaya hak kazandı. AVLU’da Executive Chef Özgür Üstün, özel olarak seçilmiş yerel ve sürdürülebilir ürünlerle Anadolu mutfağını modern yorumlarla bir araya getiriyor. Her tabak, mevsimlerin etkisi altında şekillenen bir bölgeyi temsil ediyor.

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in eşsiz avlusunda, yeşillikler içindeki bahçesinde konumlanan AVLU, dünyanın en prestijli restoran derecelendirme sistemleri arasında yer alan MICHELIN Rehberi 2024 İstanbul seçkisinde tavsiye listesinde kendine yer buldu. Executive Chef Özgür Üstün, AVLU’da sürdürülebilirlik ve yerel kaynak kullanımı felsefesiyle yaratıcı lezzetleri misafirleriyle buluşturuyor. Anadolu mutfağına modern yorumlar katarak etkileyici lezzetlere imza atan şef, otelde yetiştirdiği çeşitli otlar ve yeşilliklerle de yemekleri zenginleştiriyor.

Four Seasons Hotel Sultanahmet Otel Müdürü Serap Akkuş, duydukları gururu şu sözlerle ifade ediyor: “Misafirlerimizin deneyimi, otelimize adım attıkları andan itibaren keyif almaları, bu özel lokasyona her geldiklerinde, aynı yüksek standartta hizmetten yararlanmaları bizim için çok mühim. Eşsiz bir deneyim sunarak onların alıştıkları seviyedeki hizmetin İstanbul’daki durak noktası olmayı önemsiyoruz. Four Seasons Hotel Sultanahmet ruhu olan bir otel ve otelimizin kalbi olan AVLU’nun Michelin Rehberi tavsiye listesinde yer alması omuzlarımıza daha da fazla sorumluluk yüklüyor, heyecan ve mutluluk veriyor.”

Anadolu mutfağını kendine özgü dokunuşlarıyla yeniden yorumlayan Four Seasons Hotel Sultanahmet Executive Chef’i Özgür Üstün ise heyecanını şu sözlerle anlatıyor: “Orijinal reçeteleri referans alarak, modern bir teknik ve sunumla misafirlerimize deneyimletiyoruz. Mevsimselliği ön planda tutarak, Anadolu’nun farklı bölgelerinde yetiştirilen sürdürülebilir ve ayrıcalıklı olduğunu düşündüğümüz yemeklere odaklanıyoruz. Lezzet odaklıyız, ürünlerimizi özenle seçiyoruz. Ne mutlu ki bu özen ve heyecanımızla MICHELIN gibi dünyanın en prestijli rehberinin tavsiye edilenler listesinde yerimizi aldık.”

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in cezbedici avlusunda konumlanan ve ismini de bu mekândan alan AVLU Restaurant, bahçesiyle etkileyici bir görsellik ve huzuru bir arada yaşatıyor. Executive Chef Özgür Üstün ve yetenekli ekibi, Anadolu mutfağının zengin tatlarını yeniden keşfedeceğiniz benzersiz bir deneyim sunuyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *