«

Hafta sonu sevgilinizle, eşinizle güzel bir kaçamak programı mı oluşturmak istiyorsunuz?, ya da şehrin bunaltıcı havasından çıkıp, kendinize bir nefes molası mı vermek istiyorsunuz? Hem bu sorularınıza cevap olacak hem de o özel kişi ile veya sadece arkadaşlarınızla gidebileceğiniz, İstanbul’a çok yakın olan ama bir o kadar da şehrin keşmekeşinden uzak 5 yeri İstanbul’a Yakın En İyi Kaçamak Yerleri başlığımızla sizlere sunuyoruz.

İstanbul’a Yakın Kaçamak Yerleri İçin 6 Öneri

Polonezköy

Kaçamak dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Polonezköy, sevdiklerinizle olduğu kadar tek başınıza da keyifli bir kısa tatil yapabileceğiniz yerlerden biridir. Hafta sonu zamanlarında her ne kadar kalabalık olsa da hafta içinde sakinliği ile gözlerden uzak bir yere dönüşüyor. Piknik alanlarıyla, yürüyüş parkurlarıyla hatta bisiklet rotaları ile aktivite seçenekleri sunan Polonezköy, İstanbul’a yakın kaçamak yerleri listemizde ilk sırada yer alıyor.

Kıyıköy

Polonezköy’ den sonra listemizdeki ikinci önerimiz Kıyıköy. Sahil kasabası olan bu müthiş yer, Kırklareli’ne bağlı bir kasabadır. Günübirlik kaçamaklarınız kadar uzun konaklamalarınız için de seçeneklere sahip olan bu güzel kasaba, Aya Nikola Manastırı’na da ev sahipliği yapan tarihi bir yerdir. Kıyıköy’de bir kaçamak planınız olacaksa kasabanın mükemmel lezzetlerinden olan salata, ekmek ve balık üçlüsü ile etkilenmeyecek kimsenin olamayacağını belirtelim!

Romantik bir gezi planlıyorsanız; Kıyıköy yakınındaki Kastro’ nun altın rengini yansıtan kumlarında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

İğneada

Aktivite dolu bir kaçamak yerine ihtiyacınız var ise, İğneada sizin için doğru adreslerden biri olabilir. Çevre turları yapabileceğiniz, longozlarda gezebileceğiniz, kamp yapabileceğiniz alanları ile İğneada keyifli bir kaçamak noktasıdır.

Abant

Sakin, doğanın içinde, huzurlu ve gözlerden uzak kalabileceğiniz birçok yere sahip olan Abant, İstanbul’a yakın kaçamak yerleri listemizde 4. Sırada yer alıyor. İstanbul’a 4 saat uzaklıkta yer alan Abant’ta konaklama yapabileceğiniz çok kaliteli tesisler yer alıyor.

Sapanca

Listemizin 5. Sırasında yer alan Sapanca, İstanbul’a yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. Yemyeşil bir doğa ve göl manzarası ile keyifli bir kaçamak yeri olan Sapanca, hafta sonları ve tatil zamanlarında kalabalıklaşıyor. Gözlerden uzak kalmaya ihtiyacınız var ise hafta içi bu güzel yeri ziyaret etmenizi öneriyoruz. İlçede birbirinden kaliteli konaklama tesisleri bulunuyor.

Ağva

Hem doğanın hem de İstanbul çevresinde denizin, plajların keyfini çıkarmaya ihtiyacınız var ise Ağva’ya bir gezi düşünebilirsiniz. Ayrıca Ağva romantik nehir kıyısı ile de meşhur.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *