«

Karasu’da tatil son dönemlerde daha sık tercih edilmeye başlandı. Sakarya’ya bağlı küçük bir tatil ilçesi olan Karasu mütevazi ve sakin bir tatil yapmak isteyenler isteyenlerin tatil yerleri listelerine girmeyi başarmış durumda.

Karadeniz’e açılan sahilleri ile yaz aylarında ılık bir havaya sahip olan ilçe fazla güneşli tatillerden hoşlanmayanlara daha fazla hitap ediyor. Karasu yaz ayında bile oldukça fazla yağış alabiliyor.

Genellikle sakin yapıda olan ilçe yaz aylarında tatil için gelenler ile kalabalıklaşıyor. Konaklama seçenekleri ile de göz dolduran ilçede birçok tatil için kiralık daire, pansiyon bulabiliyorsunuz. Bunun yanında konaklayabileceğiniz oteller de bulunuyor.

Karasu’da Tatil İmkanları

Karasu’da Tatil Bilgileri

İlçede ekonomik tatil seçenekleri bulunuyor. Tatil için yazlık kiralık dairelerde konaklama planlıyorsanız mutlaka erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz zira çok tercih edildiklerinden daire bulmanız zorlaşabiliyor. İlçede yer alan oteller hem havuzları hem de denize yakınlıkları ile tatilcilerin tercihi oluyor.

Karadeniz’e açılan kıyıları nedeniyle deniz dalgalı olabiliyor ve birden derinleşebiliyor. Akıntı nedeniyle denize girmek bazen zorlaşabiliyor. Yüzmeyi çok iyi biliyor olsanız da denize fazla açılmak tehlikeli olabiliyor.

Karasu küçük bir ilçe bu nedenle akşamları dışarı çıktığınızda güneydeki tatil yerleri gibi uzunca gezilecek alanları, sokakları veya çarşıları yok. İlçe merkezi ve çevresinde kafe, çay bahçeleri, restoran, lunapark gibi vakit geçirebileceğiniz çok sayıda alan bulunuyor.

Karasu’ya Nasıl Gidilir?

Karasu’ya kendi özel aracınızla ulaşabileceğiniz gibi otobüs ile de ulaşım mümkündür. Şehir içi ulaşımda ise minibüsler daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca taksiler de şehir içi ulaşımda oldukça fazla kullanılmaktadır.

Eğer ilçeye çok uzak bir şehirden gelecekseniz Cengiz Topel Havalimanı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından Sakarya merkez otobüslerini kullanarak merkeze gidip sonrasında Karasu minibüslerine binebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise havalimanından bir araç kiralayıp konaklayacağınız yere ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *