«

Sürekli yaz mevsimi yaşanan 6 ülke seyahat sevenler için 12 ay yaz mevsimi yaşama şansının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Son derece popüler ve bilinen lokasyonlar olan bu ülkelerden bazılarını sizin için sıralıyoruz. Dominik Cumhuriyeti, Tayland, Jamaika, Maldivler, Kiribati gibi değişik ülkeleri keşfetmek isteyebilirsiniz. Bizim ülkemizde kışken bu ülkelerde yazın tadını çıkarmanız mümkün olacaktır. Ancak birçoğunda kasırgalar olabilen bu ülkelere gideceğiniz zamanları da iyi seçmeniz gerekecektir.

Özel turlar ya da geziler eşliğinde ziyaret edebileceğiniz bu ülkeler özellikle balayı çiftlerinin vazgeçilmezlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Hem doğanın güzelliklerini keşfetmek hem de keyifli zamanlar geçirmek istediğinizde yaz kış gidilebilecek olan turistik destinasyonları ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli Yaz Mevsimi Yaşanan 6 Ülke Hangileridir?

Dominik Cumhuriyeti

Acun Ilıcalı’nın kanallarından dolayı herkesin öğrendiği Dominik Cumhuriyeti ve özel doğası yazı her mevsim yaşayabileceğiniz bir özelliğe sahiptir. Her ay açık olan plajlarında doğanın tadını çıkacağınız birçok alternatif bulacaksınız. Özellikle kasırgaların olduğu dönemlerde buradan uzak durmanız son derece önemlidir. Ağustos ve Ekim ayları haricindeki dönemlerde bu adayı ziyaret etmeye gidebilirsiniz. Fiyat olarak yüksek olduğundan ciddi bir tatil bütçesi ayırmanız gerekebilir. Amerika’dan aktarmalı olarak bu adalara ulaşmanız mümkün olacaktır.

Tayland

Son derece egzotik ve özel bir ülke olarak ziyaret edilebilecek Tayland, vizelere de gerek olmadan gidilecek yerlerdendir. Temmuz ve Ekim arasında muson yağmurlarının etkisi altında olan ülkede özellikle Haziran başlarında giderseniz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Denizi seviyorsanız mutlaka bu ülkede size hitap edecek bir sahil bulacaksınız. Ancak turistler için her mevsim ziyarete uygundur. Vizesiz olduğu için Türkler tarafından çok sık ziyaret edilmektedir. Bu yüzden güvenle tercih edebilirsiniz. 

Maldivler

Maldivler tatili eskiden birçok balayı çiftinin hayaliydi. Çünkü masmavi berraklıktaki sularını keşfedebileceğiniz bu eşsiz ülke, yılın her ayı ziyarete edilebilir. Tam bir balayı adası olan ve birçok popüler oteliyle herkese hitap eden bu nefis doğada her mevsim yaz olan ülkeler arıyorsanız aradığınızı bulacaksınız. Burada kışken oraya giderek yazı yaşayabilirsiniz.

Jamaika

Her mevsim yaz olan ülkeler arasında Bob Marley’in memleketi Jamaika da bulunuyor. Yine mükemmel bir doğa ve güzel manzaralar eşliğinde keşfedilecek olan bu ülkede yaz tatilini yılın her mevsimini yaşayabilirsiniz. Karayiplerin en büyük üçüncü odası olan Jamaika, son derece tropik meyveleri de bulabileceğiniz kentler arasında fark yaratmaktadır. Özellikle birçok ünlü ismin de burada doğduğu göz önünde bulundurulduğunda meşhur bir lokasyon diyebiliriz.

Seyşeller

Bir diğer balayı ülkesi olarak Seyşeller de doğası bozulmamış olan nadir ülkeler arasında yer almaktadır. Balayı çiftlerinin yanı sıra tropik iklimleri sevenlerin de gözdesi olan bu ülkede ağaçların gölgesinde saatlerce uyuyabilirsiniz. Madagaskar’ın kuzeyinde bulunan ve romantik tatillerin gözdesi olan  bu adada uygun oteller bulmanız da mümkün olacaktır. Özel dalış turları ve heyecanlı açık alan etkinlikleri yapmak isterseniz Seyşeller tam size göre olacaktır.

Küba

Her mevsim yaz olan ülkelerden en ekonomiği Küba’dır. Komünizmi en güzel şekilde deneyimleyebileceğiniz Küba’da şahane bir tatil geçirebilirsiniz. Bol bol sokak şarkıcılarıyla karşılaşabileceğiniz bu ülkede uzun bir uçak yolculuğu yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Lüks otellerde de klasik otellerde de ekonomik olarak konaklama şansınız olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *