Turizmin Jeopolitiğinde Yol Almak

Mehmet Kutman, FII 7th Edition: The New Compass’a konuşmacı olarak katıldı.

«

Global Yatırım Holding’in (GYH) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Kutman, dünyanın önde gelen yatırımcıları, iş liderleri ve politikacılarını bir araya getiren FII 7th Edition: The New Compass etkinliğinin konuşmacıları arasında Riyad’da yer aldı. Kutman, “Turizmin Jeopolitiğinde Yol Almak” konulu panelde seyahat endüstrisinde rekabet avantajı kazanmanın yollarını tartıştı.

Mehmet Kutman, “Kruvaziyer ve uçak yolculuklarında güvenlik ve vergi konularında bütün dünya vatandaşlarının öncelikli olması gerektiğini” belirtti. Ayrıca, turizmde teknolojinin güvenlik ve veri toplama konularında önemli bir rol oynadığını vurguladı, ancak hizmet kalitesinde insani dokunuşun kaybedilmemesinin de büyük önem taşıdığını ifade etti.

FII 7th Edition: The New Compass etkinliği, yatırımcıların şirketlerine ve küresel ekonomiye yönelik gelişmeleri izlemek ve çağın zorluklarını ve fırsatlarını anlamak için tasarlanmış bir program olarak Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleşti. Global Yatırım Holding (GYH), çeşitli iş kollarında 4 kıtada ve 14 ülkede faaliyet gösteren bir şirkettir.

Mehmet Kutman’ın paneldeki konuşmasının moderatörlüğünü Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi Eski Başkanı, Carnival Corporation Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Arnold Donald yaparken, diğer konuşmacılar arasında Amriya Group Yönetim Kurulu Başkanı H.E Halid Al Rumaihi ve Abercrombie and Kent Yönetim Kurulu Başkanı Manfredi Lefebvre d’Ovidio da bulunmaktaydı.

Panelde pandemiler, siber saldırılar, askeri gerginlikler, aile içi anlaşmazlıklar ve göç gibi konular, seyahat ve turizm endüstrisinde karşı karşıya kalınan sorunlar ve bu sorunlara nasıl yaklaşılması gerektiği üzerine detaylı bir şekilde tartışıldı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *