Swissôtel Uludağ Bursa: Doğanın Kalbinde Zindelik ve Misafirperverlik

Uludağ'ın incisi Swissôtel: Zindelik, doğa ve misafirperverlik bir arada.

«

Swissôtel Uludağ Bursa, konuklarını doğanın kalbinde ağırlamak üzere kapılarını açtı. Accor, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 1000’den fazla otelinde misafirperverliği ön planda tutan bir marka olarak, Swissôtel markasının Türkiye’deki beşinci temsilcisi olan Swissôtel Uludağ Bursa’yı, ünlü tatil destinasyonlarından biri olan Uludağ’a taşıdı.

1946 yılında H. Emin Onat ve Türkiye’nin ilk kadın mimarlarından Prof. Dr. Leman C. Tomsu tarafından tasarlanan Kirazlıyayla Sanatoryumu’nun restorasyonu sonucunda hayata geçen Swissôtel Uludağ Bursa, köklü bir tarihle öne çıkıyor. Uludağ Milli Parkı içinde bulunan otel, 173 odasıyla modern tasarımı dünya standartlarında bir hizmetle buluşturuyor. Swissôtel Uludağ Bursa, markanın “kaliteli yaşam ve zamanın en değerli hediye olduğu” inancına bağlı olarak zihinsel ve fiziksel yenilenmeyi, zindeliği ve “well-being”i bütünsel bir yaklaşımla ön plana çıkarıyor.

Dört mevsim boyunca hizmet verecek olan otel, meditasyondan yogaya, detox programlarından doktor eşliğinde diyet programlarına kadar geniş bir yelpazede özel deneyimler sunuyor. Zihinsel dinginlik ve anın tadını çıkarma odaklı olan Swissôtel Uludağ Bursa, bölgeden elde edilen taze ürünlerle hazırlanan lezzetleri sürdürülebilir mutfağında misafirlerine sunmaktadır.

Accor Orta Doğu, Afrika ve Türkiye COO’su Paul Stevens, Swissôtel Uludağ Bursa’nın Accor Group için önemini, “Kirazlıyayla Sanatoryumu’nun zengin mirasına sadık kalarak, Swissôtel Uludağ Bursa, portföyümüze çok değerli bir katkı sağlıyor ve Swissôtel markasının doğaya verdiği önemi temsil ediyor. Misafirler, zindelik ve well-being’i odağına alan etkinlikleri deneyimlerken, otelin tasarımına, doğasına ve restore edilen mimarisine hayran kalacaklar.” şeklinde açıklıyor.

Swissôtel Uludağ Bursa Genel Müdürü Ufuk Demir, heyecanını şu sözlerle ifade ediyor: “Bu anıtsal yapı, Uludağ’ın şifalı ormanlarının arasında bir sanatoryum olarak tasarlanmıştı. 200 dönüm arazi üzerinde konumlanan 5 farklı binadan oluşan tarihi kompleksin, renovasyon sonrası, Swissôtel’in zindelik ve wellness felsefesini yansıtacağına ve misafirperverlik alanında sektörde ses getireceğine inanıyoruz. Misafirlerini şehir hayatından uzaklaştıran bu sürdürülebilir tesisi Accor ailesine kazandırdığımız için mutluluk duyuyoruz.”

Swissôtel’in imza markası Pürovel SPA, İsveç masajlarından aromaterapiye kadar birçok rahatlatıcı masajın yanı sıra doktorlar eşliğinde mezoterapi, PRP ve ozon terapisi gibi tedavi yöntemlerini sunuyor. Fitness tesisi, son teknoloji makinelerle ruh sağlığını egzersizle destekleyerek günlük stresi azaltıp yaşam kalitesini arttırıyor.

Balo salonu ve oditoryum, çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yaparken 5 farklı toplantı odası da iş insanlarını bir araya getiriyor. Swissôtel Uludağ Bursa, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan Bursa Business School’a konaklama hizmeti sağlarken dünyanın dört bir yanından iş insanlarına “yaşam boyu eğitim” mottosuyla çeşitli alanlarda eğitimler ve etkinlikler düzenleme fırsatı sunuyor. Bursa Business School, Swissôtel Uludağ Bursa ev sahipliğinde ekonomi ve iş dünyasına yeni ufuklar kazandırmayı hedeflerken aynı zamanda eğitim ve sanat etkinlikleriyle şehrin kültürel zenginliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *