Ayazma Plajı’nda Renkli Görüntüler

Şile Sahillerinde Sörf Tahtaları Karadeniz’le Buluştu

«

Şile Belediyesi, Şile Spor Akademisi’nin öncülüğünde başlattığı spor yatırımlarına ve Şile’nin spor alanındaki tanınırlığına katkı sağlamak amacıyla yenilikçi etkinliklere devam ediyor. Bu yıl, Ayazma Plajı’nda düzenlenen 2. Karadeniz Sörf Festivali, renkli ve heyecan dolu anlara ev sahipliği yaptı.

11 Kasım 2023 Cumartesi günü gerçekleşen etkinliğe, her yaş grubundan yaklaşık 200 sörf tutkunu katıldı. Kısa Tahta Kadınlar, Kısa Tahta Erkekler, Karadeniz Herkese Açık ve 18 Yaş Altı Kız/Erkek olmak üzere dört ayrı kategoride düzenlenen yarışmalar, millî takım sporcuları, dalga sörfü Türkiye şampiyonları, akademinin genç sörfçüleri ve uluslararası düzeydeki yabancı misafirlerin katılımıyla büyük bir çeşitlilik sunarak gerçekleşti. Etkinlik, Şile Spor Akademisi Ekibi ve Tula Sörf – Rastgele Sörf – Danube Sörf okullarının ortak desteğiyle hayata geçirildi.

Karadeniz Sörf Festivali’nde derece elde eden ve yarışmalara katılan sporculara ödüller ve madalyalar takdim edilirken, ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Şile Belediyemizin Spor Akademisi Koordinatörlüğü’nün başlattığı sörf akademisinde öğrencilerimiz eğitimlerini tamamladılar. Bugün, yurt içinden ve yurt dışından katılan sporcularla bu güzel etkinliği gerçekleştiriyoruz. Ortam çok güzel, hava ve deniz muhteşem. Sporcularımız da büyük bir heyecan içerisinde. Hepsine başarılar diliyoruz. Gelecekte de Şile Belediyesi olarak benzer etkinlikleri sürdüreceğiz.”

Şile Spor Akademisi, üç yıldır devam eden dalga sörfü eğitimleriyle toplamda 400’e yakın öğrenciyi sörf branşıyla tanıştırdı. Her yaz döneminde ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklerle, özellikle çocuk ve gençleri sörf sporuna teşvik etmeyi amaçlayan Şile Belediyesi, sporun geniş kitlelere tanıtılmasına katkı sağlıyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *