Fildişi Sahili’nde Türk Oteli

Fildişi Sahili'nde lüks Türk oteli: Elite World Grand Yamoussoukro.

«

Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri, uluslararası pazarlara açılmak için ilk adımını attı ve Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nde yeni bir otel açma kararı aldı. Batı Afrika’nın ilk Türk oteli olacak olan Elit Dünya Grand Yamoussoukro’nun 2026 Haziran’ında hizmete girmesi planlanıyor. İşte Fildişi Sahili’nde Türk Oteli.

Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden biri olan Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri, büyüme stratejisi kapsamında ilk uluslararası otelini Fildişi Sahili’nde açmaya karar verdi. Konaklama sektöründeki zengin deneyimini franchise iş modeliyle birleştiren Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri, yurtdışında yeni bir döneme başlıyor. Batı Afrika’nın ilk Türk oteli olacak Elit Dünya Grand Yamoussoukro’nun imza töreni, Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nin Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Prof. Kouakou Kouadio Clément, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yardımcısı Dr. Jean-Marie Atta Kouacou, Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri CEO’su Orkun Petekçi, Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Mahmut Sürmen, yatırımcı firma Bodo Services SARL Yönetim Kurulu Başkanı Aristide Konan ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Otel, Yamoussoukro’nun başkenti olacak ve Elit Dünya zincirinin lüks segmentindeki Elite World Grand markası altında hizmet verecek. Yatırımı Bodo Services SARL firması yapacak ve Elit Dünya tarafından işletilecek olan Elit Dünya Grand Yamoussoukro, 300 oda, 2 alakart restoran, 1 açık büfe restoran, 1 casino, lobi bar, kongre merkezi, açık ve kapalı havuz, spa merkezi ve aqua park gibi olanaklar sunacak. Ayrıca, bölgenin en büyük kongre merkezine ve 3.500 kişilik bir oditoryuma ev sahipliği yapacak olan otel, büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapacak.

Fildişi Sahili’nde Türk Oteli

Otelin inşaatına 6 ay içinde başlanacak ve 2026 Haziran’ında hizmete girmesi planlanıyor. Elit Dünya Grand Yamoussoukro, Türk mutfağından restoranları ve markalarıyla bölgede benzersiz bir deneyim sunacak. Elit Dünya zinciri, “Dünden Bugüne İz Bırakan Lezzetler: Van Kahvaltısı” projesini Fildişi Sahili’nde de devam ettirecek.

Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı Emel Elik Bezaroğlu, “Yurtdışındaki ilk otelimizi açmanın heyecanı içindeyiz. Sadece yakın coğrafyalara değil, turizmde büyüme potansiyeli taşıyan uzak coğrafyalara da odaklanıyoruz. Fildişi Sahili’ndeki Elite World Grand Yamoussoukro, bu hedeflerimizin ilk adımını oluşturuyor,” dedi.

Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri CEO’su Orkun Petekçi ise, “Konaklama sektöründeki deneyimimizle dünya standartlarında hizmetimizi başka bir kıtada misafirlerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca Almanya, Hollanda, İtalya gibi ülkelerde de otel projeleri üzerinde çalışıyoruz. Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüme hedeflerimize doğru adımlarla ilerliyoruz,” şeklinde konuştu.

Elit Dünya Otelleri & Tatil Köyleri, 8 markası ve 11 oteliyle Türkiye’nin 7 bölgesinde ve yurtdışında franchise ve management yönetim modelleriyle büyümeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *