Tatilsepeti’nden “vizesiz” yurt dışı turu daveti

«

Türkiye’nin önde gelen turizm portalı Tatilsepeti, yurt içi tatillerine ek olarak tarih, kültür ve doğa gezilerine meraklı tatilseverlere, vize ya da pasaporta gerek duymadan seyahat edebilecekleri alternatifler sunuyor. İşte Tatilsepeti’nden “vizesiz” yurt dışı turu daveti yazısı yayında!

Tatil fırsatlarını yurt dışı turları ile değerlendirmek isteyenlerdenseniz,

Tatilsepeti’nin %50 indirim fırsatları ile hem yeni yerler keşfetmeye hem de tatilin tadını doyasıya çıkarmaya hazır olun.

09.06.2023, Istanbul

Turizm sektörünün deneyimli oyuncularından Tatilsepeti, vize ve pasaport gerekmeden binlerce turiste yeni yerler görme, farkı deneyimler yaşama fırsatı sunuyor.

Tatilsepeti’nden “vizesiz” yurt dışı turu daveti

Bir Osmanlı esintisi: Balkan turları

Tatilsepeti’nin sunduğu alternatifler arasında, ilk olarak Balkan turu yer alıyor. Sırbistan, Saraybosna, Ukrayna, Karadağ, Makedonya ve Kosova ile Balkan turu yaparak Balkanlara özgü lezzetleri tadabilir, Osmanlı mirası yapıları görebilirsiniz.

Egzotik bir dünyadan, mavi sulara

Egzotik görünümüyle, unutulmaz anılara ev sahipliği yapan Fas da, vizesiz gidilebilecek rotalar arasında yer alıyor. Dünyanın en güzel kumsallarına sahip Maldivler, mavi ve yeşilin birbiriyle harmanlandığı en güzel noktalarından Phuket, muhteşem koyları, tarih kokan sokakları ve alternatif eğlence imkanlarıyla pek çok turistin gözdesi Kıbrıs da vizesiz gidilebilecek seyahat rotaları arasında sıralanıyor.

%50 indirim fırsatı

“Seyahat etmek benim için bir tutkudur” diyenlerdenseniz, Tatilsepeti’nin sunduğu %50 indirim fırsatları ile tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Misafirlerinin gönül rahatlığı ile tatil planı yapması için özenle çalışan Tatilsepeti ailesi, tüm misafirlerini sağlıkla, unutulmaz anılar biriktirmeye davet ediyor.

Vizesiz Gidilebilecek Yurtdışı Ülkeleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz veya vize alarak gidebilecekleri ülkeler, Türkiye’nin siyasi ilişkileri, diplomatik anlaşmaları ve uluslararası anlaşmalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak, genel olarak Türk vatandaşları için vizesiz veya kolay vize alınabilen bazı ülkeler şunlardır:

  1. Avrupa Birliği Ülkeleri: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Avrupa Birliği ülkeleri olan Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Bosna-Hersek’e vizesiz seyahat edebilirler. Ancak, Brexit sonrası İngiltere için vize durumu değişmiş olabilir, bu nedenle güncel bilgilere dikkat edilmelidir.
  2. Balkan Ülkeleri: Arnavutluk, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Karadağ ve Arnavutluk gibi Balkan ülkeleri Türk vatandaşları için vizesiz veya kolay vize alınabilen destinasyonlardır.
  3. Gürcistan: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gürcistan’a vizesiz seyahat edebilirler. Türk vatandaşları için 90 güne kadar vizesiz kalış hakkı bulunmaktadır.
  4. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC): Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne vizesiz seyahat edebilirler.
  5. Bazı Asya ve Afrika Ülkeleri: Bazı Asya ve Afrika ülkeleri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizesiz veya kolay vize alınabilen destinasyonlar arasında yer alabilir. Ancak, bu ülkeler ve vize koşulları zaman zaman değişiklik gösterebilir, bu nedenle seyahat öncesinde güncel bilgilere başvurmak önemlidir.

Herhangi bir ülkeye seyahat etmeden önce, vize gereksinimlerini ve seyahat koşullarını kontrol etmek önemlidir. Bu bilgiler zaman zaman değişebilir, bu nedenle seyahatten önce güncel bilgilere başvurmak önemlidir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *