«

Sıra dışı oteller her zaman tatil severlerin ve seyahat düşkünlerinin dikkatini çekmiştir. O zaman Dünyanın En Sıra Dışı Otelleri hangileri? Peki, siz hiç dünyada yer alan sıra dışı otellerden birinde kalmayı istediniz mi? Şimdi sıralayacağımız listede, dünya üzerinde bulunan pek çok ilginç otele erişebilirsiniz. O zaman lafı uzatmadan hemen başlayalım. İşte, dünyanın en sıra dışı otelleri…

Dünyanın En Sıra Dışı Otelleri Hangileridir?

Hotel Kakslautanen En Sıradışı Oteller Arasında

Finlandiya’da yer alan Hotel Kakslautanen, ziyaretçilerine eskimo yaşamını birebir sunuyor. Evet, yanlış duymadınız. Bu otel, iglo tarzında inşa edilmiş odaları misafirlerine sunuyor. Özellikle kuzey ışıkları zamanında epey dolan otelde yer bulmak epey zor. Sırf kuzey ışıklarını izlemek için bile en sıra dışı oteller arasındaki bu yere gidilir.

En Sıra dışı Oteller Listesinde Göl Manzaralı Bir Yer: Utter Inn

İsveç’te bulunan Utter Inn’in sıradışı oteller arasında yer almasının sebebi, bir göl üzerine inşa edilmesinden kaynaklanıyor. Malaren Gölünün tam ortasında yer alan Utter Inn’e ulaşım teknelerle yapılıyor. Tam gölün ortasında bulunmasından dolayı, göl manzaralı olan bu otel, kesinlikle sıradışı!

Şili, Magic Mountain

Magic Mountain, görünümü ile tüm ziyaretçilerini şaşırtan bir otel. Bunun sebebi ise, otelin dışının bir yanardağa benzemesi. Çoğu insanın uzaktan gerçek bir yanardağa benzettiği Magic Mountain, Şili’de bulunuyor. Şili’de ormanlarla kaplı bir alan içerisine inşa edilen otele, asma bir köprüden geçilerek ulaşılıyor. Otele gidenler, içinin dekorasyonunun dışını aratmadığını söylüyor.

Dog Bark Park Inn

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Dog Bark Park Inn, dev bir köpek otel. Evet, gerçekten de dev bir köpek şeklinde inşa edilmiş bir otel. Özellikle çocukların ilgi odağı olan bu otel, yalnızca birkaç kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Amerika’da oldukça ilgi gören ve çocuklarına sürpriz yapmak isteyen ebeveynler tarafından tutulan Dog Bark Park Inn, gerçekten sıra dışı bir otel.

Costa Verde

Costa Verde, bir uçak oteli. Kosta Rika’nın ünlü yağmur ormanlarında bulunan Costa Verde, Boeing tipi eski bir uçak içerisinde ziyaretçilerinizi ağırlıyor. Okyanus manzaralı olan bu uçak otel, sıra dışı bir otelde konaklama deneyimi yaşamak isteyenler için uygun bir yer.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *