12 ay deniz ve güneşin adresi Mısır Hurghada

«

Avrupa ülkelerine gitmek isteyenlerin Schengen vizesi süreçlerinde yaşadığı sıkıntılar, tatil destinasyonlarındaki tercihleri değiştirdi. Kısa bir süre önce Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldıran Mısır’ın 12 ay deniz ve güneş keyfi vadeden incisi Hurghada, tatilcilerin yeni gözdesi oldu. Gitmeklazım.com Genel Müdürü Serdar Şahin, hem yakın olması hem de tatil için son derece cazip olması bakımından özellikle Mısır Hurghada turlarına yoğun bir ilginin olduğunu söyledi. 12 ay deniz ve güneşin adresi Mısır Hurghada gezi rehberi yayında.

Son günlerde Schengen vizesi almak isteyenlerin yaşadığı zorluklar, yurt dışı tatili tercihlerinde değişiklikler yarattı. Bu süreçte vizesiz rotaları tercih etmeye başlayan tatilcilerin en yeni gözdesi ise Mısır’ın 12 ay deniz ve güneş sunan incisi Hurghada oldu. Hurghada, hem Türkiye’ye uçakla iki buçuk saatlik uzaklıkta yer alması hem uygun fiyatlı bir tatil seçeneği olması hem de 12 ay boyunca parlak bir güneş ve berrak bir deniz keyfi sunmasıyla öne çıkıyor.

12 ay deniz ve güneşin adresi Mısır Hurghada

Bir süredir yurt dışı seyahatlerde en çok tercih edilen destinasyonların başında Mısır geldiğini söyleyen Gitmeklazım.com Genel Müdürü Serdar Şahin, yaptığı açıklamada “Türk vatandaşlarının vize süreçlerinde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle vize serbestisi gösteren ülkelere karşı büyük bir ilgi oluşmaya başladı. Bu noktada öne çıkan ülkelerin başında Mısır geliyor. Özellikle Mısır’ın ve Kızıldeniz’inincisi Hurghada turlarımıza karşı yoğun bir talebin olduğunu görüyoruz. Mısır’da Kızıldeniz kıyısında bir tatil kenti ve turizm merkezi olan Hurgada, hem mesafe olarak ülkemize yakın olması hem de muhteşem sahilleriyle yaz tatili için oldukça cazip bir yer. Ayrıca Hurghada, 12 ay deniz, 12 ay güneşi görebileceğiniz ve faydalanabileceğiniz bir destinasyon. Pek çok Türk yatırımcının otelinin burada bulunması ve bu bölgedeki dil bariyerini de ortadan kaldırıyor. Her şey dahil konaklama seçeneğiyle özellikle çocuklu ailelerin ve balayı çiftlerinin ilk tercihi burası şu an” dedi.

Gitmeklazım.com’daki bulunan “Her şey dahil Hurghada” turlarına https://www.gitmeklazim.com/hurghada-turlari adresinden ulaşılıyor.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen Vizesi, Schengen Bölgesi’nde seyahat etmek isteyen kişilere verilen bir vizedir. Schengen Bölgesi, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin dahil olduğu bir anlaşmadır ve bu ülkeler arasında sınır kontrollerinin kaldırıldığı, serbest dolaşımın sağlandığı bir alanı oluşturur. Schengen Bölgesi’nde bir Schengen Vizesi ile seyahat eden bir kişi, vize aldığı ülkeden bağımsız olarak diğer Schengen ülkelerinde de seyahat edebilir.

Schengen Vizesi, seyahat amacına ve süresine göre farklı türlerde verilir. Örneğin, turistik, iş seyahati, aile ziyareti gibi farklı amaçlarla Schengen Vizesi başvuruları yapılabilir. Ayrıca, kısa süreli (genellikle 90 günü geçmeyen) ve uzun süreli olmak üzere iki tür Schengen Vizesi bulunur. Uzun süreli Schengen Vizesi, bir Schengen ülkesinde uzun süreli ikamet izni almak isteyen kişilere verilirken, kısa süreli Schengen Vizesi genellikle turistik veya kısa süreli iş seyahatleri için kullanılır.

Schengen Vizesi başvurusu genellikle başvuru sahibinin pasaport, seyahat planı, finansal durumu gibi belgeleri sunması ve gerekli başvuru ücretini ödemesiyle yapılır. Başvurular genellikle başvuru sahibinin ikamet ettiği ülkenin büyükelçiliği veya konsolosluğu tarafından değerlendirilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *