Sharm El Sheikh Turizmde Oyuna Katılmak İstiyor

«

Mısır’ın doğal akvaryumu olarak bilinen şehri Sharm El Sheikh, dünya turizminde kendisine seçkin bir yer edinmeye hazırlanıyor. Şehirde yer alan otellerin birçoğu yenilenmeye ihtiyaç duyacak kadar eski olmak ile birlikte konaklama adına yeni yapılar da bulunuyor. Otellerin büyük bir kısmında Türk müdür ve şefler çalışıyor. Bu anlamda da Türk turizmi Sharm El Sheikh’ te önemli bir rol oynuyor… Sharm El Sheikh Turizmde Oyuna Katılmak İstiyor!

“TINY HOUSE OTELLERİ İLE TURİZM YATIRIMLARI DAHA MALİYETE ETKİN OLABİLİR”

Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, bölgenin turizm yatırımlarına çok açık bir bölge olduğunu belirterek; “ Özellikle otellerin içinde tiny house yapıları ile otellerin oda sayılarının arttırabileceğini düşünüyoruz. Bunun yanı sıra bu lokasyon muhafazakar turistler için en uygun seçeneklerden biri olma haline gelebilir.

Sharm El Sheikh Turizmde Oyuna Katılmak İstiyor

Ayrıca bölgede modüler villa yapıları ve tiny house’lar ile sıfırdan otellerin kurulması için geniş yatırım alanları bulunuyor. Bu yapılar yatırım maliyetini de en fazla 12 ayda çıkarabilir. Bu sebeple Tiny house otelleri ile turizm yatırımları daha maliyet etkin olabilir. Bölgede yapmış olduğumuz görüşmelerde; yerel iş ortakları ile turizm yatırımları hakkında konuştuk. 

Bölgeyi desteklemeye hazır olduğumuzu, üretim gücünün yanı sıra grup şirketlerinin içerisinde yer alan turizm kolu ile yeterli know-how’a sahip olduğumuzu ilettik. Türk turistlerin beraberinde bölgeye Rus ve İtalyan turistlerin de sıkça ziyareti söz konusu.

Yine  fazlaca düz alana sahip olması sebebi ile de yatırım için yeterince uygun bir bölge olan Sharm El Sheikh’ in doğru ve etkin tanıtılması halinde buranın bir tatil cenneti olması kaçınılmaz bir gerçek.

Bu sebeple ileride turizm yatırımcıları için daha cazip hale gelecek bu destinasyon için bölgeye uygun ve nitelikli modüler yapılar, tiny houselar yaparak turizm yatırımcılarının yüzünü maliyet etkin projelerle güldüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Sharm El Sheikh nerede?

Sharm El Sheikh, Mısır‘ın güneydoğusunda, Sina Yarımadası’nın güney ucunda bulunan bir tatil beldesidir. Sina Yarımadası, Kızıldeniz’in kuzeydoğusunda yer alır ve üç tarafı denizlerle çevrilidir. Sharm El Sheikh, Mısır’ın en popüler tatil destinasyonlarından biridir ve özellikle dalış ve su altı sporları için ünlüdür. Şehir, muhteşem mercan resifleri, berrak suları ve benzersiz doğal güzellikleriyle tanınır. Aynı zamanda lüks tatil köyleri, oteller, alışveriş merkezleri ve gece hayatıyla da bilinir. Sharm El Sheikh’e, uluslararası bir havalimanı olan Sharm El Sheikh Uluslararası Havalimanı üzerinden ulaşılabilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *