Yunan Adaları Tatil Rehberi

Yunan Adaları'nda tatil planlarınız için TatilBudur'un kapı vizesi önerileri ve kolay ulaşım imkanlarına göz atın!

«

TatilBudur, Yunan Adaları Tatili Planlayanlara İpuçları Veriyor!

Yunan Adaları, tarihi zenginlikleri, muhteşem sahilleri ve lezzetli mutfağıyla turistlerin ilgisini çeken bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Son zamanlarda kapıda vize uygulamasının başlamasıyla birlikte, bu adalar daha da popüler hale geldi. TatilBudur CEO’su Onur Otruş, bu yeni uygulamanın özellikle Ege Bölgesi’ne yakın olan Yunan Adalarına olan yerli turist talebini artıracağına dikkat çekiyor. Otruş, tatilcilerin kapıda vize süreçlerini takip etmeleri ve konaklama ile ulaşım gibi konularda sorun yaşamamak için acente seçiminde dikkatli olmalarını öneriyor.

Türkiye ve Yunanistan arasındaki ortak görüşmelerin ardından önümüzdeki sene yürürlüğe girecek olan bir haftalık kapı vizesi uygulamasının tatilcilere büyük avantajlar sağlayacağını söyleyen Onur Otruş, özellikle Ege bölgesinde ikamet edenlerin kolay ulaşım imkanları sayesinde adalara yoğun ilgi göstereceğini ifade ediyor. Otruş, bu durumun yaz boyunca Türk turistler için popüler bir destinasyon haline geleceğini vurguluyor. Geçmiş yıllarda Midilli, Rodos, Kos ve Samos adalarına yönelik talebin arttığını belirten Otruş, bu sene diğer adaların da talep görmeye başladığını söylüyor.

Otruş, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Sakız, Samos, Kos, Rodos, Simi, Meis, Midilli, Limni, Kalymnos ve Leros adalarında geçerli olan bu düzenleme, tatil planlaması yapanların aklındaki Schengen vize süreçlerinde olası gecikme ve sorunlara yönelik önyargıları büyük ölçüde ortadan kaldırdı. TatilBudur olarak, Samos ve Midilli gibi kapı vizesi ile gidilebilecek adalara yönelik kapasitemizi artırarak bu güzel gelişmeyi en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Otruş ayrıca, “Mağduriyet yaşamamak adına güvenilir acenteler ve deneyimli kişilerden destek alınmalı” diyor. Kapı vizesi uygulamasının geleneksel Schengen vize süreçlerine göre daha basit olduğunu belirten Otruş, yine de konaklama, ulaşım ve diğer detaylar konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Otruş, “Yeni düzenleme ile artık kapsamlı bir vize başvurusu gerekmiyor. Ancak ismi kapı vizesi olmasına rağmen misafirlerimizin seyahatlerinden bir hafta önce yine de başvuru yapması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Mağduriyet yaşamamak adına kesinlikle güvenilir acenteler üzerinden rezervasyon yapılmasını ve alanında deneyimli kişilerin yönlendirmesi ile ilerlenmesi öneririz. Otel, feribot ve diğer transfer detaylarının mutlaka teyit edilmesi ve kapı vizesi için başvuru evraklarının belirlenen 10 adadaki Yunan yetkililere sorunsuz bir tatil için ulaştırılması önemli” diyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *