«

Türkiye’nin az bilinen koyları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bu yazımızı inceleyerek bulabilirsiniz.

Türkiye’nin Az Bilinen Koyları Nerelerdedir?

Kabak Koyu, Faralya / Fethiye

Türkiye’nin az bilinen koyları listemizde ilk sırada Kabak Koyu yer alıyor. Bu keşfedilesi koy, Faralya köyünde yer alıyor. Kelebekler Vadisi’ne yakın olması ve doğası ile dikkat çekiyor. Güzel bir doğa yürüyüşü sonrasında ulaşabileceğiniz koya ulaşım araba ile sınırlıdır. Kabak Koyu’na yakın alanlarda kamp yapabileceğiniz kamp alanlarının yanı sıra konaklayabileceğiniz butik oteller de bulunuyor. Özellikle yoga yapmayı sevenlerin gizli yerlerinden biri olduğunu hemen belirtelim.

Delikli Koy, Çeşme / İzmir

Delikli koy, yaz ayı için kalabalık ve yüksek fiyatlardan uzak durmak ve daha sakin bir deniz tatili için alternatif koylardan biridir. Koy çevresinde yoğun sayıda tesis yer almadığı için bakir alanlardan biridir. Rüzgarı ve dalgası olmayan, pırıl pırıl bir denize sahiptir.

Kargı Koyu, Datça / Muğla

Datça’nın koyları arasında yer alan Kargı Koyu Muğla gezi listesinde mutlaka yer almasını tavsiye edeceğimiz yerlerden biridir. Akvaryum görünümünde berrak denizi ve sakin plağı ile huzuru yakalayabileceğiniz ender yerlerden biridir.

Gerence Akvaryum Koyu, Datça / Muğla

Türkiye’nin az bilinen koyları listemizde yer alan Gerence Akvaryum koyu çok eşsiz bir koydur. Adını da aldığı üzere Gerence Akvaryum Koyu akvaryum berraklığına sahip, deniz içinde yaşayan canlıları rahatça görebileceğiniz çok temiz bir koydur. Koyda halk plajı da bulunmaktadır.

Dolungaz Koyu, Karaburun / İzmir

Tertemiz bu koy, İzmir’in en güzel koylarından biridir. Az bilinen bu koy hem deniziyle hem de sakin ortamıyla huzuru sevenler için ideal bir yerdir. Özellikle hafta içi koy daha sakin olmaktadır.

 Sivrice Koyu, Asos / Çanakkale

Türkiye’nin sakin koyları arasında yer alan Sivrice Koyu mükemmel deniziyle göz dolduruyor. Az bilindiği için fazla turist almayan bu koy sakin tatiller için birebir.

Midilli adasına oldukça yakın olan Sivrice Koyu taşlık bir plaja sahiptir. Denize giriş tahta iskelelerden yapılıyor. Koya geldiğinizde dilerseniz Sivrice koyu yakınlarında bulunan Bektaş Köyü’ne uğrayabilir ve pansiyonlarında konaklayabilir ya da mükemmel lezzetler sunan lokantalarında enfes balık yemekleri yiyebilirsiniz.

Hurma Koyu / Bodrum

Mazı Köyü’nün yakınlarında yer alan Hurma Koyu kaçamaklar ve kalabalıktan uzaklaşmak için mükemmel olan yerlerden biridir. Adeta bir inziva yeri gibi olan koyda hem kuş seslerini dinlemek hem de dalga seslerinde huzuru yakalamak ayrı bir keyiftir. Koy çevresinde konaklama yapabileceğiniz pansiyon ve oteller de bulunmaktadır.

Çökertme Koyu / Milas

Muğla’nın eşsiz koyları arasında yer alan Çökertme Koyu Milas ilçesinde yer alıyor. Ziyaretçileri kendine hayran bırakan sakin yerleri ile görülmeye değer olan Çökertme Koyu keşfedilmemiş yerleri ile hayranlık uyandırıcıdır.

Kamp seven kişiler için tavsiye edeceğimiz adreslerden biri olan Çökertme Koyu sessiz ve sakin tatillerin adresi olmaya adaydır. Çevresinde konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlar da yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *