«

Gaziantep, Anadolu’nun güneydoğu bölgesinde yer almaktadır. Şehir bir metropol karakterine sahiptir ve endüstriyel ve tarımsal faaliyetleri nedeniyle bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Kentin ulaşım ağı da tarım ve ticaret nedeniyle oldukça gelişmiştir. Gaziantep batıda Osmaniye, güneybatıda Hatay, kuzeydoğuda Adıyaman, doğuda Şanlıurfa, kuzeyde Kahramanmaraş, güneybatıda Kilis ile komşudur. Şehir ayrıca Suriye ile sınır komşusudur ve Akdeniz ile Anadolu’nun güneydoğu bölgesi arasında yer alması nedeniyle stratejik öneme sahiptir. Gaziantep’e nasıl gidilir? Karayolu ve havayolu ulaşımı ile Gaziantep’e ulaşılır mı?

Gaziantep’e Nasıl gidilir? Antep’e Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gaziantep’e Özel Araç ile Ulaşım

Gaziantep’e ülkemizdeki tüm şehirlerden özel araç ile ulaşılabilir. Navigasyon uygulaması en rahat rotayı bulmanızı sağlar.

Gaziantep’e Otobüs ile Ulaşım

Türkiye’nin her yerinden Gaziantep’e otobüs seferleri vardır. Bazı şehirlerin bağlantısı olsa da birçoğunun genellikle direkt otobüs seferleri var ve Gaziantep-Adana arası yolculuk 3 saat sürmektedir. Gaziantep-Adana seferi 30-40 lira tutmaktadır. Gaziantep-Ankara arası otobüs yolculuğu 9 saat 30 dakika ve 85-95 lira tutmaktadır. Gaziantep-Kahramanmaraş arası otobüs yolculuğu 1 saat 30 dakika sürmekte ve yolculuk 15-20 lira tutmaktadır. Gaziantep-Osmaniye arası otobüs yolculuğu 2 saat sürmekte ve 25-30 lira tutmaktadır. Gaziantep-Hatay arası otobüs yolculuğu 3 saat sürmekte ve ücreti 35-40 liradır. Bu seçeneklere ek olarak, büyük şehirlerden, şirket ve hareket noktası tarafından belirlenen ücretlerle günübirlik otobüs seferleri bulunmaktadır.

Gaziantep’e Havayolu ile Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı 1976 yılında hizmete açılmıştır. Havalimanı, Gaziantep’in güneydoğusunda, şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sivil kategoride havalimanına ulaşım taksi veya HAVAŞ araçları ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasından Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na iniş yapmak mümkündür.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *