Emirates, Seyşeller Üzerinden Madagaskar Uçuşlarına Başlıyor

Emirates, 3 Eylül 2024'ten itibaren Seyşeller aktarmalı olarak Madagaskar uçuşlarına başlıyor.

«

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden Emirates, 3 Eylül 2024’ten itibaren Madagaskar’a uçuşlarına başlayacağını açıkladı. Bu yeni hat, yolculara daha fazla seyahat seçeneği ve bağlantı imkânı sunacak, aynı zamanda tatil ve iş amaçlı Madagaskar’a seyahat edenlerin sayısını artıracak. Dubai (DXB) ile Antananarivo (TNR) arasındaki haftalık dört uçuş, Seyşeller aktarmalı olarak gerçekleştirilecek. Emirates, Seyşeller Üzerinden Madagaskar Uçuşlarına Başlıyor!

Uçuş saatleri, Avrupa, Uzak Doğu, Batı Asya, Orta Doğu ve Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi Bölgesi’ndeki (GCC) önemli uçuş noktalarıyla uyumlu olacak şekilde planlandı. Emirates’in EK707 sefer sayılı uçuşu, Dubai’den 08.55’te kalkarak Mahe’ye 13.35’te* varacak ve ardından 16.50’de Antananarivo’ya ulaşacak.

Dönüş uçuşu olan EK708, Antananarivo’dan 18.35’te kalkacak, 22.20’de Mahe’ye varacak ve 23.50’de Mahe’den kalkarak ertesi gün 04.20’de Dubai’ye ulaşacak. Bu uçuşlar Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilecek. Bu yeni rota, hem Seyşeller hem de Madagaskar’ı ziyaret etmek isteyen tatilciler için ideal olacak.

Madagaskar ekonomisinin temel direği olan turizm sektörü, 2028 yılına kadar bir milyon turisti ağırlama hedefine ulaşmak için çalışıyor. Emirates’in yeni rotası, Madagaskar’ın bu hedefe ulaşmasına katkı sağlayacak ve adanın doğal cazibe merkezlerini uluslararası seyahatseverlere tanıtacak. Emirates, bu amaçla Air Madagascar ile daha fazla global bağlantı imkânı sunmak için iş birliği görüşmeleri yapıyor.

Emirates, Seyşeller Üzerinden Madagaskar Uçuşlarına Başlıyor

Emirates’in Başkan Yardımcısı ve Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, “Madagaskar, otantik ekoturizm deneyimlerine ilgi duyan seyahatseverler için yetersiz hizmet alıyordu. Bu yeni hizmetimizin Madagaskar’ın bağlantılarını güçlendireceğinden, seyahatseverlere adanın gizli hazinelerini keşfetme fırsatı sunacağından ve yeni iş fırsatları oluşturacağından eminiz. Emirates olarak, Madagaskar’ın turizmini desteklemek ve ziyaretçileri global ağımız üzerinden bu güzel adaya getirmek için hazırız” dedi.

Madagaskar Ulaştırma ve Meteoroloji Bakanı H.E Manambahoaka Valéry Ramonjavelo ise, “Birleşik Arap Emirlikleri ile Madagaskar arasındaki bu anlaşma, turizm ve ticaretin gelişimi için ileriye dönük önemli bir adımı temsil ediyor. Bu anlaşma, Madagaskar’ın turistik ve kültürel hazinelerini dünyaya tanıtırken, yeni iş fırsatları da yaratacak. Ulusal havayolumuzun bu yeni Emirates rotasını kullanmasıyla, bölgelerimiz için bağlantı imkânı da güçlenecek” şeklinde konuştu.

Madagaskar, beyaz kumlu plajları, yemyeşil yağmur ormanları ve UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan sit alanları ile ünlü. Ada, doğa yürüyüşü, trekking, ATV sürme, uçurtma sörfü, tüplü dalış ve balina izleme gibi birçok aktivite sunuyor. Lemur Parkı’nda dokuz tür lemur ve diğer bölge hayvanları görülebilirken, geleneksel mutfak ve yerel lezzetler de ziyaretçileri bekliyor.

Emirates’in yeni rotası, Madagaskar’ın zengin biyoçeşitliliğine ve ekoturizme olan katkısını artıracak. Emirates SkyCargo, Dubai’deki merkezi aracılığıyla Madagaskar’ın ticaretini de destekleyecek. Yeni rotada kullanılacak Boeing 777-300ER uçakları, First Class, Business Class ve Ekonomi Sınıfı seçenekleri sunacak. Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice, yolculara geniş bir eğlence yelpazesi sunacak.

Biletler şu anda emirates.com veya seyahat acenteleri aracılığıyla satın alınabiliyor.

*Tüm saatler yereldir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *