Suudi Arabistan: Yeni Turizm Fırsatları

Suudi Arabistan: Keşfet, Deneyimle, Hayran Kal!

«

Suudi Arabistan, 2030 Vizyonu çerçevesinde turistlere yönelik yeni kolaylıklar sunarak özellikle kadınlar ve gençler için seyahat deneyimini geliştiriyor. İşte Suudi Arabistan: Yeni Turizm Fırsatları!

İstanbul, Türkiye, 08.04.2024 – Suudi Arabistan, turizm sektöründe devrim niteliğinde adımlar atarak, tüm ziyaretçilerin huzurlu ve keyifli bir deneyim yaşamasını sağlamayı hedefliyor. Ülke, 2030 Vizyonu kapsamında özellikle kadınlar ve gençler için seyahat deneyimini iyileştirmek adına önemli düzenlemeler gerçekleştirdi. Kadınların Umre ve Hac ziyaretlerinde erkek vasisi bulundurma zorunluluğunun kaldırılmasıyla başlayan süreç, artık 63 ülkenin vatandaşlarına turistik elektronik vize, kapıda vize ve 96 saatlik transit vize imkanı sunuyor. Bu adımlar, Suudi Arabistan’ın sunduğu gizli hazineleri keşfetmek isteyen herkes için büyük bir fırsat oluşturuyor.

Suudi Arabistan: Yeni Turizm Fırsatları

Kadın ziyaretçiler, Mekke ve Medine’deki kutsal yerleri ziyaret ettikten sonra yıl boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilir veya uluslararası markaların bulunduğu lüks alışveriş merkezlerinde alışveriş yapabilirler. Cidde, Mall of Arabia ve Tahlia Caddesi gibi uluslararası markaların bulunduğu alışveriş noktalarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca, Suudi Arabistan’ın zengin kültürel mirasını keşfetmek isteyenler için Janadriyah Ulusal Miras ve Kültür Festivali ile Kral Abdulaziz Deve Festivali gibi önemli etkinlikler düzenleniyor.

Suudi Arabistan, Umre ziyaretlerini özellikle gençler için daha çekici hale getirme konusunda da önemli adımlar atmış durumda. Nusuk web sitesi aracılığıyla vize ve elektronik Umre vizesi başvuruları kolaylaştırılırken, Mekke ve Medine’deki otel seçenekleri genişletilmiş durumda. Ziyaretçiler, Riyad Sezonu ve Diriye Sezonu gibi çeşitli etkinliklere katılabilirken, tarih meraklıları Mada’in Saleh gibi arkeolojik harikalara veya İslam tarihindeki önemli yapılar olan Mescid-i Kuba’ya ziyaretler gerçekleştirebilirler.

Doğa severler için ise Farasan Adaları ve Rub’ al Khali çölü gibi benzersiz doğal güzellikler keşfedilebilir. Asir bölgesi muhteşem coğrafi çeşitliliğiyle, Cidde ise Kızıldeniz sahil şeridi ile dikkat çekiyor.

Suudi Arabistan’ı keşfetmek ve daha fazla bilgi almak için www.visitsaudi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Suudi Turizm Kalkınma Ajansı (STA), 2020 yılında kurulmuş olup, Suudi Arabistan’ın turizm destinasyonlarını dünya çapında pazarlama ve sektörü geliştirme görevlerini üstlenmektedir. STA’nın dünya çapında 38 ülkede hizmet veren 16 temsilciliği bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *