Ara Tatilde Mobilet ile Keyifli Etkinlikler

Mobilet ile eğlence dolu ara tatilin keyfini çıkarın!

«

“En Keyifli Ara Tatil Etkinliklerinde Mobilet’te Yeriniz Hazır”

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için heyecan verici bir fırsat yaklaşıyor. Mobilet, öğrencilerin tatil süresince keyifli ve öğretici etkinliklerle dolu bir ara tatil yaşamalarını sağlayacak. İstanbul, Ankara ve Bursa’da gerçekleşecek olan bu etkinliklerle, Mobilet minik misafirlerin yüzlerini güldürmeye devam edecek.

Bilet alma deneyimini baştan sona yeniden tanımlayan sosyal keşif ve planlama platformu Mobilet, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatilinde minik etkinlik katılımcılarını unutmadı. İstanbul, Ankara ve Bursa’da düzenlenecek onlarca çocuk etkinliği için şimdi Mobilet’te yer ayırtabilirsiniz.

İşte ara tatil boyunca çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz bazı indirimli etkinlikler:

Ara Tatilde Mobilet ile Keyifli Etkinlikler

**1. İstanbul Çocuk Festivali:**

11-12 Kasım tarihlerinde Maximum UNIQ Hall’da gerçekleşecek bu festival, her yaş grubundan çocuklar için benzersiz bir deneyim sunuyor. Atölyeler, kukla, tiyatro ve pandomim gösterileri, Bubble Show, Bilim Show gibi etkinliklerle dolu bu festivalin ikinci gününde Onur Erol konseri de sizi bekliyor.

**2. Öğretici Atölye Çalışmaları:**

Ara tatilde çocuklarınıza geleceğin şehirlerini nasıl daha güzel, sürdürülebilir ve kapsayıcı hale getirebilecekleri konusunda fikirler kazandırmak isterseniz, Arkki Türkiye tarafından tasarlanan “Gelecek Nasıl Değişecek” Atölyesi’ne katılabilirsiniz. Ayrıca, Dışavurumcu Sanat Terapisti Seren P. İlkdoğan tarafından yönetilen “Müzede An’da: Resimle Diyalog” atölyesi ve Arkki Türkiye tarafından tasarlanan “Duvarların Dili” atölye çalışması da çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak.

**3. Gölge Oyunu ile Star Wars Atölyesi:**

Çocuklarınıza yaratıcı bir deneyim sunmak isterseniz, Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nden Önde Kuvvet, Şevval Benkli ve Rumeysa Bora tarafından yönetilen “Gölge oyunu ile Star Wars” atölyesine katılabilirsiniz. Bu atölye, çocukların kendi kuklalarını tasarlamalarına ve videolarını çekmelerine olanak tanıyor.

**4. İngilizce Drama Eğitimi:**

School of Akmerkez by Wise Akademi, 7-9 yaş arası çocuklar için tasarlanan İngilizce Drama Eğitimi ile çocukların dünya ile uyum sağlamalarına, dengelerini inşa etmelerine ve kişilik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu eğitim, ara tatil döneminde 11-18 Kasım tarihleri arasında School of Akmerkez by Wise Akademi, Akmerkez AVM’de gerçekleşecek.

**5. Mahşer-i Cümbüş Çocuk Oyunu:**

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından kurulan “Mahşer-i Cümbüş,” bu kez çocuklar için eğlenceli ve etkileşimli bir doğaçlama tiyatro oyunu sunuyor. Minik misafirler, oyuncuları ve oyunu interaktif olarak yönlendirerek kahkaha dolu bir deneyim yaşayacaklar. Oyun, 13 Kasım Pazartesi günü Trump Sahne’de sahnelenecek.

**6. Küçük Prens:**

Antoine de Saint-Exupéry’nin ölümsüz eseri “Küçük Prens,” farklı bir uyarlamayla DasDas’ta sahneleniyor. Yönetmenliğini Kayhan Berkin’in üstlendiği bu oyun, çocukların ve yetişkinlerin hayal dünyasına hitap ediyor ve 19 Kasım Pazar günü prömiyerini yapacak.

**7. Oliver Twist:**

Jules Verne’in sevilen hikayesi Oliver Twist, Tiyatro WE yapımıyla minik tiyatro severlerle buluşuyor. Bu keyifli oyun, 19 Kasım Pazar günü Trump Sahne’de sahnelenecek ve aile, sevgi ve dostluğun önemini anlatıyor.

**8. Barış Manço Evi:**

Barış Manço’nun yaşadığı ve eserlerini ürettiği ev, Kadıköy Belediyesi tarafından yenilenerek bir müze-ev haline getirildi. Türkiye müzik tarihinin efsanelerinden biri olan Barış Manço’nun evini ziyaret etmek isterseniz, her gün 09:00-16:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

**9. Seksen Günde Dünya Turu:**

Jules Verne’in unutulmaz klasiği “Seksen Günde Dünya Turu,” Cem Engin tarafından uyarlandı ve minik tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor. Bu keyifli macera, 18 Kasım Cumartesi günü Bursa Podyum Sanat Mahal’de sahnelenecek.

**10. Düşler Ülkesi:**

Düşler ülkesinin bilge kralı kral Düşüş, ülkesinin en önemli görevini yerine getirmesini isteyecektir.

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *