Sevgililer Günü, hafta sonu için otel rezervasyonlarını artırdı

Sevgililer Günü, otel rezervasyonlarını öncesindeki hafta sonu için yüzde 35, sonrasındaki hafta sonu için yüzde 57 artırdı

«

Sevgililer Günü’ne kısa süre kala çiftler bu özel gün için planlarını netleştiriyor. Bu yıl çarşamba gününe denk gelen Sevgililer Günü için genellikle bu özel günün öncesindeki ve sonrasındaki hafta sonu için plan yapılıyor. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi ENUYGUN’un verilerine göre Sevgililer Günü’nden önceki hafta sonu için yapılan otel rezervasyonları, bir önceki haftaya göre yüzde 35, bu özel günün hemen arkasından gelen hafta sonu için yapılan rezervasyonlar ise yüzde 57 artış gösterdi.

Çiftler için yılın en güzel günlerinden biri olarak kabul edilen Sevgililer Gününe az kaldı. Bu yıl hafta ortasına denk gelen Sevgililer Günü için çiftlerin seyahat planlamadığı düşünülse de veriler durumun farklı olduğunu gösteriyor. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com’un verileri Sevgililer Günü’nden önceki ve sonraki hafta sonu için iki kişilik otel rezervasyonlarının arttığını gösteriyor. Verilere göre Sevgililer Günü’nden önceki hafta sonu için otel rezervasyonlarında yüzde 35, sonraki hafta içinse yüzde 57 artış var.

Sevgililer Günü’nün kazananı Sapanca

Veriler en çok artış yaşanan otellerin sırayla Sapanca, Ağva, Riva, Çeşme ve Uludağ’daki tesisler olduğunu gösteriyor. Destinasyon bazlı artışları değerlendiren ENUYGUN İş Geliştirme Müdürü Ferhat Uyanık ‘’Bu destinasyonlardaki rezervasyonların artışında, otellerin şehir merkezine yakın olması etkili. Çiftlerin kısa bir tatil planladıkları için şehir merkezinden çok da uzaklaşmamayı tercih ettiği görülüyor. Sapanca’nın en çok tercih edilen destinasyon olmasındaysa bölgenin tesislerinin sunduğu ayrıcalıklı hizmetin ve romantik ambiyansının etkili olduğunu söyleyebiliriz’’ dedi.

Son olarak henüz Sevgililer Günü için planını yapmayan çiftler için yaptıkları kampanyayı da anlatan Uyanık ‘’Şu an OTEL2024 koduyla otel rezervasyonlarında 4.000 TL’ye varan indirim sağlayan bir kampanyamız var. Seyahat planını son dakikaya bırakan çiftler kampanyamızdan da yararlanarak tatillerini avantajlı şekilde planlayabilirler’’ dedi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *