«

Emirates ve Air Canada, Global Uçuş Ağlarını Genişletmek ve Yolcu Deneyimini Geliştirmek için Ortak Uçuş Anlaşmasını Faaliyete Geçirdi

Emirates ve Air Canada yolcuları Kuzey Amerika, Asya, Ortadoğu ve Afrika’da 46 uçuş noktasına erişebilecek.

Skywards ve Aeroplan’ın yolcu sadakat programı üyeleri kısa bir süre sonra her iki havayoluyla seyahat ederken puan veya mil kazanabilecek ve kullanabilecekler.

Son varış noktasına kadar tek bir bilet ile seyahat ve bagaj transferi için uygulamaya konan gelişmiş yolcu hizmeti.

Önümüzdeki altı ay içinde havayolu şirketlerinin Dubai ve Toronto’daki merkez havalimanları arasında gelişmiş bağlantı imkânı ve rahat deneyim sunulması planlanıyor.

Emirates ve Air Canada ortak uçuş iş birliklerinin başladığını duyurdu. Yeni ortaklık kapsamında havayolu şirketlerinin yolcuları Amerika Kıtası, Ortadoğu, Afrika, Güneydoğu Asya ve Hint Yarımadası’ndaki uçuş noktaları dâhil üç kıtaya yayılan 46 ülkeye rahat bağlantı imkânından faydalanacak.

1 Aralık’tan itibaren yapılacak seyahatlerde geçerli olmak üzere 35 ülke için ortak uçuşların biletleri satışa sunulacak olup son yasal onay sonrası 11 ülkeye daha bilet satışları başlayacak. İlerleyen zamanlarda daha fazla ülkenin dâhil edilmesi planlanıyor. Yolcular biletleri havayollarının web siteleri emirates.com ve aircanada.com üzerinden veya belirli GDS sistemleri ve seyahat acentaları aracılığıyla satın alabilirler.

Emirates, Ortak Uçuş Anlaşmasını Faaliyete Geçirdi

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kuzey Amerika’da daha fazla uçuş noktasına ulaşmak adına Air Canada ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Kanada’nın ulusal havayolu şirketiyle yaptığımız ortaklık sayesinde, Toronto üzerinden Kanada’daki yurt içi uçuşlarında yolcularımıza rahat bir bağlantı imkânı sunuyoruz. Her iki havayolunun tatil ve iş amaçlı seyahat eden yolcularının faydalanacağı ayrıcalıklı avantajların ve cazip deneyimlerin yanı sıra, Air Canada yolcuları bu ortaklık kapsamında Dubai’deki merkezimiz üzerinden geniş uçuş ağımız sayesinde Asya, Afrika ve Ortadoğu’daki uçuş noktalarına seyahat edebilecek.”

Air Canada Başkanı ve CEO’su Michael Rousseau ise şu açıklamalarda bulundu: “Air Canada olarak, Emirates ile gerçekleştirdiğimiz bu heyecan verici yeni ortaklık yolcularımıza sunulan uçuş seçeneklerini anlamlı bir şekilde genişletecek. Ortaklık, Kanada ile Ortadoğu, Afrika, Güneydoğu Asya ve Hint Yarımadası’ndaki uçuş noktaları arasında daha kolay bağlantı imkânı sunacak. Ayrıca, Toronto’daki global merkezimiz üzerinden daha fazla aktarma trafiği ile global seyahat talebinin artması beklenen bu dinamik bölgelerdeki varlığımızı genişleteceğiz.”

Emirates yolcuları Toronto’ya ek olarak Kanada’daki Calgary, Edmonton, Halifax, Montreal, Ottawa ve Vancouver gibi uçuş noktalarına da ortak uçuş rezervasyonu yaptırabilecekler.

Air Canada, ortak uçuş kodunu Emirates’in Dubai’deki merkezinden gerçekleştirilen seferlerde kullanarak Hint Yarımadası’ndaki faaliyet alanını genişletecek ve Colombo, Dhaka, Islamabad, Karachi ve Lahore gibi birçok uçuş noktasına seyahat edebilecek.

Air Canada’nın Güneydoğu Asya’da Bangkok, Hanoi, Phuket, Kuala Lumpur ve Singapur, Ortadoğu’da Jeddah ve Muscat, Afrika’da Addis Ababa ve Dar Es Salaam gibi uçuş noktalarına seyahat eden yolcuları da rahat bağlantı imkânından faydalanacaklar.

Çok yakında havayolları, yolcu sadakat programı hizmeti de sunmaya başlayacaklar. Böylece, Aeroplan ve Skywards üyeleri sırasıyla Emirates ve Air Canada tarafından gerçekleştirilen seferlerde puan kazanabilecek ve bu puanları harcayabilecekler. Yolcular yakında karşılıklı dinlenme salonu erişiminin yanı sıra ortak havayoluyla seyahat ederken Aeroplan Elite ve Skywards üyelerine sunulan seçkin avantajlardan da faydalanabilecekler. Daha fazla bilgi ve lansman tarihleri ileri bir tarihte duyurulacak.

* Ortak uçuş faaliyetleri hükümet onayına tabidir.

Air Canada Hakkında

Air Canada, Kanada’nın en büyük havayolu şirketi olup ülkenin ulusal havayoludur ve dünyanın en kapsamlı hava taşımacılığı ağı olan Star Alliance’ın kurucu üyesidir. Air Canada, Kanada’da 50, ABD’de 47 ve dünya çapında 69 havalimanına tarifeli direkt yolcu seferleri gerçekleştiriyor. Skytrax tarafından Dört Yıldıza layık görülmüştür. Air Canada’nın Aeroplan programı Kanada’daki en önde gelen seyahat sadakat programıdır. Aeroplan üyeleri 45 havayolundan oluşan dünyanın en büyük ortak havayolu ağında puan kazanıp harcamanın yanı sıra çok geniş bir ürün, otel ve araç kiralama ödülü yelpazesinden yararlanırlar. Hava taşımacılığı bölümü Air Canada Cargo, Air Canada’nın yolcu uçaklarını kullanarak ve Boeing 767-300 kargo uçaklarından oluşan filosuyla gerçekleştirdiği özel kargo uçuşlarıyla altı kıtada yüzlerce uçuş noktasına havayoluyla nakliye ve bağlantı sağlıyor. Air Canada, 2050 yılına kadar dünya çapındaki tüm operasyonlarında net sıfır emisyon hedefine ulaşmak için kararlılıkla çalışıyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *