«

Enuygun.com IATA’nın “25by2025” projesine dahil olan ilk online seyahat pazaryeri olarak önemli bir farkındalığa imza attı.

Söz konusu anlaşma çerçevesinde IATA 25by25’i destekleyecek olan Enuygun.com, böylece kadın çalışanların şirket içerisindeki rolünü güçlendirecek.

Türkiye’nin online seyahat pazaryeri Enuygun.com seyahat sektörüne yeni bakış açıları kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA ile anlaşma imzalayan Enuygun.com, anlaşma doğrultusunda havacılık sektöründe kadın temsiliyetinin artırılmasını ve sektörde cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığın geliştirilmesini amaçlayan IATA 25by25’e destek verecek.

Gönüllülük esasına dayalı olan 25by2025 girişimi, 2025 yılına kadar anlaşmaya imza atan organizasyonlar genelinde kıdemli rollerde görev alan kadın sayısının yükseltilmesini ve kadın temsiliyetinin az olduğu alanlardaki kadın çalışan sayısının artırılmasını hedefliyor.

Enuygun COO’su Nihan Çolak Erol: “Üst yönetimde %48, toplamda ise %34’lük kadın çalışan sayımızla ortalamanın üzerindeyiz”.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Enuygun COO’su Nihan Çolak Erol, “International Air Transport Association (IATA)’nın öncülük ettiği 25by2025 inisiyatifine imza atan ilk online seyahat pazaryeri olmaktan gurur duyuyoruz. 25by2025 kapsamında havacılık sektöründe yönetici pozisyonlarda kadın temsilinin artırılması hedefleniyor. Wingie Enuygun’da kadın çalışanlarımızın oranını arttırma konusunda oldukça hassasız. OECD’ye göre Türkiye’de 100 kadından yalnızca 29’u istihdama katılabiliyor. Şu anda üst yönetimde %48, toplamda ise %34’lük kadın çalışan sayımızla ortalamanın üzerinde bulunmaktan ve sektörümüzdeki ortalamayı yukarı çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz.  Bu oranı artırmak ve sektörümüzde cinsiyet dengesini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.  Çıtayı daha da yüksek tutarak 2025 yılına kadar kadın-erkek çalışan oranımızı koruyacağımızı hatta bu oranı daha da dengeli bir hale getireceğimizi taahhüt ediyoruz.“ dedi.

IATA Yetenek, Eğitim, Etkileşim ve Çeşitlilik Direktörü Jane Hoskisson da cinsiyet çeşitliliğinin önemini vurgulayan şu açıklamayı yaptı; ‘’Wingie Enuygun’un 25by2025 projesini gerçeğe dönüştürme taahhütünü memnuniyetle karşılıyorum. İlerleme sağlamak, ancak tüm değer zincirinin cinsiyet çeşitliliğini sürdürmeye kendimizi adadığımız durumda gerçekleşebilir. Wingie Enuygun’un taahhütüyle beraber bu amaca ulaşmaya daha da yaklaşıyoruz.’’

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *