İzinlerini şimdiden planlamak isteyenler için 2023 yılı resmi tatilleri!

«

2022 yılının sonlarına doğru gelirken çalışanların en çok merak ettiği soruların başında 2023 yılında resmi tatillerin hangi günlere denk geldiği var. Online otobüs, uçak, feribot biletlerini, araç kiralama hizmetini ve otel rezervasyonunu tek çatı altında buluşturan seyahat platformu Obilet.com, önümüzdeki yıl hafta sonu ile birleştirebilecek tatilleri derledi. İşte İzinlerini şimdiden planlamak isteyenler için 2023 yılı resmi tatilleri!

Bütün yıl çalışanlar için resmi tatiller küçük bir dinlenme molası anlamına da geliyor. Özellikle hafta sonu ile birleşen resmi tatiller, izinlerini önceden planlayanlar için bir ara tatile dönüşebiliyor. Obilet.com izinlerini şimdiden planlamak isteyenler için 2023 yılının resmi tatillerini derledi.

İzinlerini şimdiden planlamak isteyenler için 2023 yılı resmi tatilleri!

Hafta sonu tatili ile birleşen yılbaşı

1 günlük resmi tatil olan yılbaşı tatili bu sene pazar gününe denk geliyor. Yılbaşını şehirden uzakta kutlamak isteyenler hafta sonu tatilinden faydalanarak iki günlük bir plan yapabilir.

Ramazan Bayramı’nda 3,5 gün tatil

2023 yılında 20 Nisan Perşembe gününe rastlayan Ramazan Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 21, 22, 23 Nisan günleri ise tam gün tatil olarak kutlanacak. Bayramın son günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor. 3,5 günlük bayram tatilini sevdikleriyle geçirmek isteyenler şimdiden planlama yapabilir.

Mayıs’ta mola zamanı

Yazın müjdeleyicisi ve mayıs ayının ilk günü olan 1 Mayıs, her yıl Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanıyor. 1 Mayıs, 2023 yılında pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleşen 1 Mayıs, 3 günlük bir tatil yapma fırsatı sunuyor. Baharın en güzel zamanını yaşamak isteyenler yakın rotalara seyahat planlayarak doğayla iç içe küçük bir mola verebilir.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ise 2023’te cuma gününe rastlıyor. Hafta sonu ile birlikte 3 günlük tatili fırsat olarak değerlendirmek isteyenler mini bir seyahat planı yapabilir.

Kurban Bayramı’nda 4,5 gün tatil

2023’de 27 Haziran Salı gününe denk gelen Kurban Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 28, 29, 30 Haziran ve  1 Temmuz tarihleri ise tam gün tatil olacak. 2023’ün en uzun resmi tatilini yaşayacağımız Kurban Bayramı, 4,5 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Dileyenler bayramdan önceki 1 gün için de izin alarak tatillerini 9 güne çıkarabilir ve daha uzun süreli bir seyahat planlaması yapabilir.

15 Temmuz, 2023’te cumartesi gününe denk geliyor. 15 Temmuz bu yıl cumartesi günleri çalışanlara 1 günlük izin veya fazla mesai ücreti olarak yansıyor.  Her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı ise 2023’te çarşamba günü kutlanacak. Hafta ortasında bir günlük mola imkânı veren bu özel gün, günübirlik geziler için de değerlendirilebilir veya pazartesi, salı ya da perşembe, cuma günleri izin alınarak tüm haftayı kapsayan bir tatil yapılabilir.

29 Ekim 2023’te Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutlayacağız. Pazar gününe denk gelen bu özel gün ülkenin dört bir yanında yapılacak kutlamalara da ev sahipliği yapacak.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *