Bodrum Cruise Port: 2023’te Rekor Ziyaretçi Akını

Bodrum Cruise Port 2023: Rekor Ziyaretçi ve Gemilerle Dolu Sezon!

«

Bodrum Cruise Port, 2023 sezonunu büyük bir başarıyla tamamladı. Global Ports Holding’in portföyünde bulunan bu kruvaziyer limanı, farklı ülkelerden binlerce turiste ev sahipliği yaparak rekor sayılabilecek bir gemi ve yolcu trafiğine hizmet verdi. Toplamda 101 gemi ve 102 bin 479 kruvaziyer yolcusunu ağırlayan Bodrum Cruise Port, aynı zamanda Bodrum-Kos arası feribot seferlerinde de etkileyici bir performans sergileyerek 836 feribot seferi ile 114.681 yolcu ve 388 lüks özel mega yata hizmet sundu. Sezon kapanışını ise 15 Kasım 2023’te Seabourn Encore gemisi ile gerçekleştirdi. Türkiye’ye ilk defa gelen gemilerle dolu bir sezonun ardından, Global Ports Holding’in başarısı ve Bodrum’un yükselen kruvaziyer destinasyonu olma hikayesi.”

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, kruvaziyer turizminin yükselen yıldızı olduğuna vurgu yaparak, Bodrum Cruise Port’un yüksek standartlara sahip altyapısı ve operasyonel bilgi birikimi ile öne çıktığını belirtti. Güngör, Türkiye’ye ilk defa gelen gemilere ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti ve önümüzdeki yıl daha fazla gemi seferi ve yolcu beklediklerini müjdeledi.

Bodrum Cruise Port, çeşitli gemi türleri ve Türkiye’ye ilk kez gelen gemilerle dikkat çekti. Virgin Voyages’a ait Resilient Lady, Mystic Cruises’a ait Vasco Da Gama ve Europa gemileri, Celebrity Cruises’tan Celebrity Apex, MSC Cruises’dan MSC Opera ve Sinfonia, Ritz Carlton Yacht’tan Evrima, ve Regent Seven Seas Cruises’tan Seven Seas Splendor ve Seven Seas Navigator gemileri, Bodrum’un konuksever limanında ağırlanarak sezonu renklendirdi.

Güngör, kruvaziyer turizminin dünya turizmi içinde en hızlı büyüyen segment olduğunu belirterek, Bodrum Cruise Port’un gelecek sezon için büyük beklentiler içinde olduğunu söyledi. “Bodrum’un her geçen gün daha popüler bir kruvaziyer destinasyonu haline gelmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz” diyen Güngör, önümüzdeki yılın son 15 yılın en iyi sezonu olmasını beklediklerini ekledi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *