«

Bilgisayarınızın masaüstü arka planı artık sizi sıkıyorsa ekran görüntüsünü seçiminize göre değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bilgisayarın masaüstü ekran görüntüsünü değiştirme adımlarını anlatacağız.

Bilgisayar ekran resmi nasıl değiştirilir? Kullanıcılar bilgisayarlarını açtığı zaman güzel ekran görüntüler görmek isterler. Ekran görüntüleri kişisel isteklere göre değişiklik gösterebilir. Windows üzerinden istediğiniz resmi arka plana koyabilirsiniz. Günümüzde masaüstü bilgisayarlarda yüksek çözünürlüklü görseller tercih edilmektedir. Ayrıca Windows’taki orijinal resimler de beğeni ile kullanılabilir. Bu görüntüleri ekranda kullanmak için Windows işletim sistemi üzerinden gerekli adımları uygulamanız yeterlidir.

Windows’da Arka Plan Nasıl Değiştirilir?

Windows üzerinden arka plan değiştirme kolay bir işlemdir. Windows yüklü bir bilgisayarda standart bir görüntü kullanıcıları karşılar. Masaüstü üzerinde aktif olan resmi değiştirmek için;

  • Mouse sağ tıklayarak ‘kişiselleştirme’ başlığına girin.
  • Bu bölümde beğendiğiniz bir arka plan resmini seçerek onaylamak yeterli olur..

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra güzel bir arka plan resmi seçebilirsiniz. Arka planda resimleri dışında düz renkler ve slayt gösterileri de kullanılabilir.

Windows Masaüstü Arka Plan Değiştirme Adımları

Windows’ta adım adım ilerleyerek masaüstü arka planınızı değiştirebilirsiniz. Görseli değiştirmek için öncelikle ayarlar bölümünü ziyaret edin. Bu bölümde Kişiselleştirme alanını ziyaret edin. Bu bölümü ziyaret ettiğinizde Windows arka plan görsellerini orjinal olanlarına ulaşabilirsiniz. Herhangi bir görseli seçtikten sonra “Kaydet” butonuna tıklatarak işleminizi gerçekleştirin.

Windows Masaüstü Arka Plan Resmi Değiştirme

Birçok kullanıcı, Windows aracılığıyla favori görsellerini kolaylıkla arka plan olarak ayarlayabilir. Bu konuda internette bulunan görselleri veya dijital görselleri kullanabilirsiniz. Daha sonra resmin üzerine gelin ve sağ tıklayın. Bu bölümde Masaüstü arka planı olarak ayarla bölümünü seçin. Bu nedenle kullanıcı tarafından seçilen resim Windows masaüstünün arka planında görünecektir. Windows, orijinal görüntüleri ve daha sonra eklenen görüntüleri masaüstü arka planı olarak ayarlayabilir.

Windows Arka Plan HD

Windows arka planını değiştirirken HD özellikli resimleri kullanmak daha iyi bir tercihtir. Bu tercihle daha yüksek çözünürlüklü ve görsel çekiciliğe sahip arka planlar oluşturmak mümkün. Windows arka plan görseli yerleştirmek için adresimizdeki adımları takip etmeniz yeterli.

birbiral.com blok servisi teknoloji severler için sundu.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *