«

Yolculuk yapmak, seyahat etmek kişiyi dinlendiren yeni heyecanlar uyandıran etkinliklerden biridir. Peki bebekle seyahat etmek kolay mıdır? Bazen biz yetişkinlerin bile tahammül edemediği o yollara bebekler nasıl dayanır? Bebek ile Yolculuk için 3 Pratik Fikir nedir? Konfor alanınızdan fazlaca ödün vermeden bebeğiniz ile seyahat edebilmek hayal değil. Birkaç pratik bilgi size bu seyahat planı için can verecek. Gelin hep beraber bebekle seyahat ederken hayat kurtaran 3 pratik fikri detaylı konuşalım.

Bebek ile Yolculuk için 3 Pratik Fikir

  • Uyku Saati

Bebeklerlerin en konforlu olduğu yol dönemi hiç kuşkusuz uyku halinde olduğu dönemdir. Seyahatlerinizi bebeğinizin uyku saatine göre ayarlamanız size büyük bir kolaylık sağlar. Örneğin; bebeğiniz saat öğlen 1 gibi düzenli uykuya dalıyor. Bu şartlarda siz yola 11 gibi çıkarsanız bebeğiniz yolda yaklaşık 2 saat kadar oyalandıktan sonra uyku haline geçecektir. Bebeğiniz uykuya daldığında mola vermeden yola devam ederseniz sizin kazancınıza olur. Burada herhangi bir saat dilimi vermek yanlış olur diye düşünüyorum. Her bebek kendine ait bir düzene sahiptir, siz kendi bebeğinizin uyku saatlerine göre bir yolculuk planlarsanız çok faydasını görürsünüz. Bunun gündüz olması da şart değil asla bebeğinizin uyku durumuna göre gece yolculuğu yapmak da bu bağlamda mantıklı olabilir.

  • Farklı Oyuncaklar

İster otobüs, ister araba, isterseniz de uçak yolculuğu yapıyor olun bebekler sıkılır. Bunun yolun uzunluğu ile bile ilgisi olmaz üstelik. Bebeğinizin yaşına uygun oyuncaklar almanız bunları bol tutmanız yolculukta hayat kurtaran adımlardan biri olur. Oyuncakları seçerken çok yer kaplamamasına özen gösterin size de taşıması kolay olsun. Ayrıca çok çeşitli olması da önemli tek bir oyuncak yerine farklı farklı birkaç oyuncak alırsanız yanınıza bebeğiniz sıkıldıkça size de alternatif olur. Oyuncak seçiminde dikkat edilicek bir diğer nokta çok sivri kenarlı oyuncaklar olmaması. Sonuçta bu bir yolculuk. Son zamanlarda popülerlik kazanan sticker türü oyuncaklar bebeklerin yolculukta favorisi oluyor. Kartlar, stickerler minik parmak kuklaları, belki iç içe geçen oyuncaklar iyi seçimler arasına alınabilir. Bir de bu farklı oyuncaklar fikrinde önemli gördüğüm şey hepsini bir arada vermemek, bebek sıkıldıkça yenisini çıkarıp vermek her zaman daha makuldür. Hatta bunlara ek olarak yeni alınan bir oyuncak olursa bebeğiniz uzunca bir süre onunla oyalanır.

  • Bol Atıştırmalık

En az oyuncaklar kadar önemli bir şey varsa bu hiç şüphesiz bol bol atıştırmalık hazırlamaktır. Bebekler özellikle ek gıda dönemine geçtiklerinde özel bir beslenme döngüleri olur. O yüzden çok çeşitli ufak atıştırmalıklar bebeğinizi hem doyurur hem de oyalar. Yanınıza aldığınız  kuru meyveler, belki krakerler, bebeğinize uygun meyve ya da meyve püreleri, sevdiği bir tatlı hep yanınızda bulunmalı. Özellikle de yolculuklarda. Bu fikirde diğer fikirler gibi sizin bebeğinize özel düzenlenmelidir. Bebeğinizin yemeği sevdiği besinleri yanında taşımanız size de ona da kolaylık sağlar. Unutulmamalıdır ki bu besinleri bir anda bebeğe yüklenmek yerine sıra sıra vermek daha iyi bir seçimdir. Bebeğiniz ile keyifli yolculuklar dileriz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *