Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya profesyonelleri fuarı

Souvenir Expo Türkiye Fuarı: Turistik hediyelikler, eşsiz tasarımlar ve iş fırsatlarıyla buluşuyor!

«

Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Dünyasının Profesyonelleri İstanbul’da Buluşuyor. Ürün çeşitliliği, kalitesi ve uygun fiyatlarıyla dikkat çeken fuar, sektör profesyonellerine benzersiz iş fırsatları sunuyor.

Dünya genelinde turistik hediyelik ve hatıra eşya sektörünün önde gelen profesyonelleri, 14-17 Aralık 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda bir araya gelecek. Bu etkinlik, üçüncü kez gerçekleşecek olup, 3 ayrı salonda düzenlenecek ve 300’den fazla katılımcı ile 1500’ü aşkın marka, 150’den fazla ülkeden gelen binlerce sektör profesyonelini buluşturacak.

Rota Exhibition Türkiye Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü George Panorgias, Türkiye’nin turizm alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “2028 yılına yönelik turizm hedefimiz 90 milyon ziyaretçi ve 100 milyar dolar gelir. 2023 yılı gelir beklentimiz 56 milyar dolar iken, bu rakamın 2024 yılında 68 milyar dolara çıkması öngörülüyor. Türkiye’nin turistik çekiciliğinin artmasıyla birlikte son 5 yılda turist başına harcamanın 800 dolardan 1200 dolara yükselmesi de önemli bir gösterge. Rota olarak, Türkiye’nin üretim potansiyeline olan inancımızı Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda dünyanın en iyileri ile buluşturarak gösteriyoruz” dedi.

Souvenir Expo Türkiye Fuarı, 14-17 Aralık 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 salonda düzenlenecek. Panorgias, “Bu yıl fuarımıza 150’den fazla ülkeden 1500 marka katılacak. 300’ü aşkın katılımcı ile fuar, turistik hediyelik ve hatıra eşya dünyasının en geniş çeşitliliğini, kalitesini ve uygun fiyat aralığını sunacak. Fuar, sektör profesyonelleri için üretici firmalarla doğrudan temas, avantajlı fiyatlar, en yeni ürünleri görme, sektöre dair bilgi birikimini artırma ve iş bağlantıları kurma fırsatları sunacak” şeklinde konuştu.

Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya profesyonelleri fuarı
Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya profesyonelleri fuarı

Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda, turistlerin sıkça tercih ettiği kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu gibi hediyelik ürünlerden, yaz modası ürünlerine, gıda ürünlerinden doğal ve organik ürünlere kadar geniş bir yelpazede ürünler sergilenecek. Fuar, dünyanın önde gelen souvenir üreticileri ve alıcılarını bir araya getirerek sektördeki en yeni trendleri ve ürünleri tanıtacak.

Souvenir Expo Türkiye Fuarı’na katılım gösteren firmalar arasında Souvenir ve Turistik Hediyelik Eşya Üreticileri, Tekstil Üreticileri, Moda Firmaları, Bijuteri Firmaları, El Sanatları Üreticileri, Kozmetik Firmaları, Paketli Turistik Gıda Üreticileri, Promosyon Ürün Firmaları, Toptancılar, Yazılım Firmaları, Oyun ve Oyuncak Üreticileri ile Taşıma ve Lojistik Şirketleri bulunuyor. Fuarın ziyaretçi profili ise Perakendeciler, Dağıtıcılar, İhracat Firmaları, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Turistik Bölgelerdeki Marketler, Butikler ve Giyim Mağazaları, Zincir Mağazalar, Müzeler, Havaalanları Duty Free firmaları, Souvenir Shoplar ve Otelleri gibi sektör temsilcilerini kapsıyor.

Turistik hediyelik ve hatıra eşya sektörü, Türkiye’nin 2023 yılı turizm gelirinin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan 56 milyar doların üzerindeki gelirin önemli bir payını, yani 15 milyar doları tek başına karşılıyor.

Rota, 1984 yılında kurulmuş olup Doğu Akdeniz’in köklü fuarcılık şirketlerinden biridir. Yunanistan’da faaliyet gösteren Rota, modern Metropolitan Fuar Merkezi’nde birçok önemli fuara ev sahipliği yapmaktadır. Rota, Türkiye’de Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş., İngiltere’de Rota Exhibitions UK, Katar’da Rota Exhibitions Middle East ve İspanya’da Rota Exhibitions Spain şirketleri ile faaliyet göstermektedir. 2018 yılında İstanbul’da kurulan Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş., Türkiye’nin ilk Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Sektörü Fuarı Souvenir Expo Türkiye’yi düzenlemekte olup, küresel fuarcılık deneyimini Türkiye’ye taşımaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *