«

Kimileri topuklu ayakkabı giymeyi sevmez, kimileri de ayakkabıda klasik görüntüden hoşlanmadığı için klasik ayakkabıyı eline dahi sürmez, kimileri parmak arası terlik giymekten kaçınır gibi gibi, hepimizin söz konusu tarz ve rahatlık olunca giymekten, takmaktan, takıştırmaktan kaçındığı bir sürü şey var doğrusu. Fakat gelin eğri oturup doğru konuşalım yediden yetmişe, en çılgınından en klasik giyinenine hepimiz gerek rahatlığı gerek klasik olması gerekse şıklığından ötürü spor ayakkabılara sevdalıyız.

Ne ayakkabılar geldi geçti biri spor ayakkabılar gibi rahat ve konforlu hissettirmedi diyerek konuya hafiften başlangıç yapmak istiyorum. Neyse ki artık hepsi geride kaldı, zaten 2024 modası genel olarak günlük, basic ile vintage parçalara yoğunlaştığından beri moda haftalarını daha da ayrı bir hayranlıkla takip eder olduk açıkçası.

Sonuçta ne varsa eskilerde var (bunu söylerken tabii ki fosfor pembesi topuklu spor ayakkabı şaheserlerini kastetmediğimizden emin olabilirsiniz) ve konu ayakkabı olunca konuşacak çok şeyimiz oluyor tabii, ne de olsa hepimizin bu konuda farklı istek ve beklentileri var. Kimimiz rahatlık arıyor, kimimiz şıklık fakat bugün hepimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak donanımda ayakkabıları özellikleriyle ayrı ayrı sizler için derledik.

Beyaz Düz Tabanlı Spor Ayakkabı

Günlük, sade ve vintage görünümün trend olduğu 2024 modasında beyaz düz tabanlı spor ayakkabısı kadar bu yılın konseptine uyan bir parça daha olamazdı diye düşünüyoruz. Aklınıza gelebilecek her türlü kombinin altına giyerek kombininizi tamamlayacak klasik bir parça. Beyaz ve düz tabanlı spor ayakkabılar her ne kadar her kombinle uysa da bu yıl en çok rahat kesim, bol pantolonların altında kendilerini görmekteyiz. Voleybol ayakkabısı modelleri de son yıllarda yükseliş trendine geçti.

Geri Dönüştürülebilir Spor Ayakkabı

Kabul edelim, bu bomba gibi bir olaydı. Özellikle dünyamızın küresel sorunlarla bizim ise iklim aktivistlerinin haklı protestolarıyla boğuştuğumuz bu dönemde geri dönüştürülebilir spor ayakkabı üretme fikri kimden çıktıysa kendisini buradan tebrik etmek isteriz. Kesinlikle geleceğe yönelik yatırım sayılabilecek değerde bir girişim. Şaşırtıcıdır ki şu anlık pek bir ses getirmedi fakat ilerleyen zamanlarda hak ettiği değeri bulmasını temenni ediyoruz. Böyle bir yeniliği listeye eklemek gerekirdi, sonuçta trend trenddir değil mi?

Koşu Ayakkabısı

Koşu Ayakkabıları yapıları gereği ayağı saran, zıplama durumlarında çarpma etkisini yumuşatma etkisine sahip rahat bir yapıda oldukları için koşu sporuyla ilgilenenlerin kullandığı bir spor ayakkabısı olsa da koşu ayakkabıları 2024 ilkbahar’ına neredeyse her alakasız kombinin altına koşu ayakkabısı giyme trendiyle girdi. Renkler ve zevkler tartışılmaz.

Metal Spor Ayakkabılar

Metal ve Gümüş rengi Moda dünyasında ilk defa trend olmamasına rağmen spor ayakkabıları etkisi altına alarak 2024 İlkbahar\Yaz kreasyonuna ayrı bir hava katmış bizce ve bu yıl adından çokça söz ettirecekmiş gibi geliyor bizlere. Yani yakında metal\gümüş renginde fosforlu spor ayakkabıları etrafımızda görmemiz an meselesi denebilir.

Spor Ayakkabılar Modası

Biz 2024 yılı için sade, günlük kombinlerin trend olduğu yıl deyip övgüler dizerken sanırım dozunu kaçırmışız ama olsun. Biz bu modaya kolay bir deyişle ‘giy çık’ da diyebiliriz. Hani eskiler der ya ‘üstü forma altını sorma’ diye, bu trend tam olarak o işte. Farklı ama günlük olup modaya uymaktan geri durmak istemeyenlerin tercihi.

Kimilerinin sağ ayağındaki  spor ayakkabı siyah soldaki mor, kimileri jeanlerin altına tenis ayakkabısı giyip dışarı çıkmış, kimisi de drapeli gece elbisesinin altına kadın spor ayakkabı giymiş. New York’ta olunca trend ama bizim burda yapsak herhalde garip bakışlara maruz kalırız gibime geliyor. Tercih meselesi, fakat spor ayakkabılar trendinden bu sezon baya bahsedeceğiz tahminimizce.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *