«

Sapanca, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran, serin göl suları ve yemyeşil doğasıyla kamp yapmak isteyenlerin vazgeçilmez rotalarından biri. Sakarya sınırlarından bulunan bu ilçe İstanbul, Bursa ve Ankara gibi büyükşehirlere olan yakınlığıyla son zamanlarda oldukça revaçta. Bölgenin doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferi özellikle kamp tutkunlarının ilgisini çekmekte. Ayrıca doğa yürüyüşü ve kano gibi sporları yapmak isteyenler için de Sapanca bölgesinin ideal bir lokasyon olduğunu söylemek mümkün. Doğal yaşamın huzurlu atmosferini deneyimlemek isteyenlere en özel Sapanca kamp alanları burada.

Sapanca Gölü Kamp Alanları:

Sapanca çadır kamp alanları arayanların ilk adımı Sapanca Gölü çevresini incelemek oluyor. Çünkü gölün çevresinde hem sosyal alanlar hem de doğa iç içe konumda. Sapanca Gölü çevresinde bir alana kamp atıldığında birçok mekana yakın konumda olmak mümkün. Ayrıca bölge her ne kadar birçok sosyal alanı barındırıyor olsa da aynı zamanda sakin. Tuvalet, market, kafe, restoran ve otopark gibi alanlardan uzaklaşmak istemeyenler için Sapanca Gölü çevresi ideal seçenek olabilir.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Sapanca’nın merkezine yakın konumda bulunan Kırkpınar Sahili, kamp severlerin uğrak noktalarından birisi. İlçe merkezine 2 km uzaklıkta olan bu bölge birçok aktivite için ideal bir alana sahip. Doğa yürüyüşleri yapmak, sahilde gün batımını izlemek veya piknik gibi aktiviteler bölgenin her noktasında gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte bisiklet yolları ve kamp alanlarıyla da dikkat çeken bölge eşsiz bir doğa yaşamı sunuyor. Kamp yaparken farklı aktiviteler de gerçekleştirmek isteyenler Kırkpınar Sahili kamp alanına uğramadan geçmemeli.

Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Sapanca ilçesi sınırlarında yer alan Soğucak Yaylası doğayla daha da yakın olmak isteyenlerin ortak tercihi. Sapanca Gölü manzarasını eşsiz bir şekilde sunan bu bölge çevre şehirlerin de gözdesi konumunda. Çünkü bölgenin yapısı hem kamp hem de piknik için oldukça uygun. Ayrıca patika yollarla kaplı olan Soğucak Yaylası’nda doğa yürüyüşleri de bir başka. Sıkı bir doğa kampı deneyimlemek isteyen herkes için bu bölge doğru adres. Soğucak Yaylasına ulaşım hem yol şartları hem de toplu taşıma şartlarından dolayı kişisel araç ihtiyacı doğurabilir. Kişisel aracı olmayan kamp tutkunları için araç kiralama hizmetleri en güvenli seçenektir.

Ormanya Kamp Alanı

Sapanca’nın Ormanya bölgesi, muhteşem doğal güzellikleriyle kamp yapmak isteyenler için harika bir seçenektir. Yemyeşil doğası ve serin havasıyla ünlü olan Ormanya, kampçıların vazgeçilmez rotaları arasında yer alır. Doğal şelalelerle ve asırlık ağaçlarla kaplı olan bu bölge de sadece doğayla baş başa kalmak isteyenler için ideal. Bu bölge çocuklu aileler için de oldukça cazip. Hobbit evleri, etkinlik alanları ve yaban hayatı gözlem merkezi gibi yapıların yer aldığı bölgede tamamen çocuklara özel alanlar mevcuttur. Çocuklarını doğa hayatıyla tanıştırmak isteyen aileler ve kamp tutkunları için Ormanya ideal seçim olmaya aday.

Maden Deresi Kamp Alanı:

Maden Deresi, doğa deneyimini farklı aktivitelerle zenginleştirmek isteyenlerin vazgeçilmezi olmaya aday. Eşsiz güzellikteki Maden Deresi’yle meşhur olan bu alan hem kamp alanı hem de piknik alanı olarak sıkça tercih edilmekte. Çünkü bu bölgede her ihtiyaca uygun bir alan mevcut. Mangal alanları, karavan parkı, kamp alanları, tuvalet ve ücretsiz otopark gibi hizmetler günübirlik gezginleri de cezbediyor. Doğa fotoğrafları çekmek, balık avcılığı yapmak ve sevdiklerinle vakit geçirmek isteyen bu lokasyonu tercih edebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *