«

Marmaris, Ege bölgesinin en popüler Muğla ilçesi ve Türkiye’nin en yoğun turistik bölgelerinden biridir. Batısında Reşadiye Yarımadası ve Kemer Körfezi, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri yer alır. Ege kıyılarının en güzel tatil merkezi olan Marmaris, yabancı turistlerin özel ilgi odağıdır. Türkiye’den en çok turist çeken bölge Marmaris’tir. Gün boyunca çevre illerde araç bulabilirsiniz. Marmaris’e ne zaman gitmek isterseniz, ulaşım seçeneklerinin ne kadar bol olduğunu göreceksiniz. Ancak yaz aylarında daha fazla ulaşım seçeneği bulunuyor. Kışın diğer tatil beldelerinde olduğu gibi Marmaris’te de uçuş sayısı ve ulaşım imkanları biraz daha azdır. Peki, Ege ve Akdeniz’in buluşma noktası olan Marmaris’e nasıl gidilir?

Marmaris, Türkiye’nin ve Akdeniz’in en önemli yat limanlarına ve marinalarına sahiptir. Bodrum ve Datça’dan Marmaris’e düzenli olarak feribotlar kalkıyor. Ayrıca Bodrum-Marmaris arasında haftada iki adet deniz otobüsü seferi yapılıyor.

Karayolu ile Marmaris’e Ulaşım

Son yıllarda karayolu ile Marmaris’e ulaşım da oldukça kolay ve konforlu hale gelmiştir. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok şehrin Marmaris’e otobüs seferleri vardır. Marmaris, otobüsle İstanbul’dan 13 saat, İzmir’den 5 saat, Ankara’dan 10 saat ve Bodrum’dan 3 saat sürüyor.

Havayolu ile Marmaris’e Ulaşım

Marmaris’e en yakın havaalanı Dalaman Uluslararası Havaalanı’dır. Marmaris’e yaklaşık 88 km uzaklıktadır. Havayolu ulaşımı Marmaris’e ulaşmanın en pratik ve en kolay yoludur, başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere tüm büyük ve özel havayolları Marmaris’e birçok uçuş düzenliyor. Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e ulaşımı yaklaşık 1,5 saat sürüyor ve Marmaris’e transfer için HAVAŞ Otobüslerine binebilirsiniz. Marmaris’e yurt dışından gelen turistler de Dalaman Havalimanı’nı tercih ediyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *