“Marmaris Race Week” için geri sayım başladı

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen 33’üncü Marmaris Uluslararası Yarış Haftası (33rd Marmaris International Race Week) 22 Ekim – 28 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

«

Dünyanın gözü bu yarışlarda! Nexonya’nın final yarışı sponsoru olduğu “Marmaris Race Week” için geri sayım başladı.

Ülkemizin ve Doğu Akdeniz’in en çok katılımlı yelkenli yat yarışı olarak 33 yıldır aralıksız olarak düzenlenen etkinlik, bugüne kadar 30’a yakın farklı ülkeden binlerce denizciyi ağırladı.  Yarış Haftası’na bu yıl ise 120 tekneyle 15 farklı ülkeden bine yakın denizcinin katılması bekleniyor.

Dev organizasyonun son gün gerçekleşecek olan final yarışlarına Nexonya İnşaat sponsor olurken, firma beş gün boyunca kendi teknesiyle de yarışlarda boy gösterecek. Her gün farklı bir mücadelenin yaşanacağı Marmaris’in eşsiz suları ve koyları, yelkenlerin rüzgâra karşı dansına sahne olacak.

Beş gün sürecek yarışların ardından her akşam aynı günün ödül töreni de gerçekleştirilecek. Netsel Marina’da kurulan bin metrekarelik çadırda ise misafirlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.  Ziyaretçiler 22 Ekim ve 28 Ekim tarihleri arasında Nexonya stantlarını da ziyaret edebilecekler.

“Marmaris Race Week” için geri sayım başladı

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Nexonya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, “Nexonya olarak bu sene ilk kez katılım sağladığımız 33’üncü Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’nda olmaktan son derece mutluyuz. İstikrarlı bir şekilde 33 yıldır düzenlenen bu etkinlik, ülkemizin su sporlarına verdiği kıymet konusunda da oldukça çok gurur verici. Marmaris, ülkemizin cennet köşelerinden biri. Turizmin gözdesi olan bu bölgemizi uluslararası camiada temsil eden bu güzel organizasyonda kendi yelkenimizle yarışlarda mücadele edecek olmak da ayrıca bizi heyecanlandırıyor. Firma olarak sporu destekleyecek faaliyetlerde yer almaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.  

28 Ekim Cuma günü gerçekleşecek ve teknelerin son kez fora diyeceği Nexonya Günü yarışında, genel klasmanda birinciliğe ulaşan takım kupanın sahibi olurken, mücadeleler sona erecek.

Marmaris Nerede?

Marmaris, Türkiye’nin güneybatısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Muğla il merkezine yaklaşık 130 kilometre uzaklıkta bulunur. Marmaris, Ege Denizi’nin kıyısında, Muğla ilinin turistik ve popüler tatil merkezlerinden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken Marmaris, sahip olduğu doğal güzellikleri, uzun kumsalları, temiz denizi ve eğlence olanaklarıyla bilinir. Marmaris aynı zamanda bir liman kentidir ve pek çok denizcilik etkinliğine ev sahipliği yapar. Marmaris, Türkiye’nin turizm açısından önemli destinasyonlarından biridir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *