«

Kenya ya da resmi adı ile Kenya Cumhuriyeti, Afrika kıtasının doğusunda bulunan bir ülkedir. Afrika kıtasında bulunan en renkli ve görülmeye değer ülkelerinden biri olan Kenya, özellikle safari turları ile vahşi yaşama tanıklık edilmesine imkân tanıdığından dolayı gezginler ve macera severler arasında bir hayli popüler. Kenya gezilecek yerler listesinde; vahşi yaşamın gözlemlenebileceği ulusal parklar, el değmemiş etkileyici doğası, ilginç geleneklere sahip bölgeler, ilkel kabilelerin yaşadığı yerleşim yerleri gibi macera dolu pek çok lokasyon sizleri bekliyor. Şehir yaşamının stresinden uzaklaşarak bu zamana kadar görmediğiniz yeni bir dünyayı keşfetmek için yönünüzü Afrika kıtasına oradan da Kenya’ya çevirmelisiniz.

Kenya Gezilecek Yerler Nereleridir?

Masai Mara

Doğu Afrika’nın dünyaca ünlü Büyük Göç olayının son yeri olan, Masai yerlilerinin 800 yıllık geçmişlerine ve geleneksel yaşantılarına tanık olabileceğiniz Masai Mara Koruma Alanı, ülkede ziyaret edilen en popüler yerler arasında bulunuyor. Bölgede ormanlar ve sulak arazilerin ortasında yaşayan ilkel kabilelerin ve vahşi yaşamın gündelik hayatına şahit olabilirsiniz.

Nairobi National Park

Nairobi Milli Parkı vahşi yaşamın gözlemlenebileceği en güzel yerlerden biri. Daha önce görmediğiniz onlarca vahşi canlıyı burada doğal yaşam alanlarında gözlemleyebilirsiniz. Parkta; kara gergedan, aslan, zürafa, leopar, çita, sırtlan, Afrika antilobu gibi 400’den fazla hayvan türü bulunuyor. Kitengela göç koridoru, parkın batısında yer alan uzun nehir ve pek çok hayvan türüne yaşam alanı olan bu park ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri. Bölge gün için sayısız turisti ağırlıyor.

Malindi Milli Parkı

Malindi Afrika denilince akla gelen o vahşi yaşamı ve teknolojiden uzak sosyal hayatı kesinlikle karşılamıyor. 96 kilometre uzunluğundaki kumsalı, palmiyelerle dolu birbirinden güzel plajları, koruma altına alınan mercan kayalıkları ve enfes doğasıyla göz kamaştıran Malindi Milli Parkı kesinlikle görülmeyi hak ediyor. Üstelik bölgede yerel geleneklerin sürdürülmesine özen gösteriliyor.

Hell’s Gate Ulusal Parkı

Hell’s Gate Ulusal Parkına gelerek zebra, antilop, inek, babun, Thomson ceylanı gibi yabani hayvan ve kartal, akbaba, şahin gibi 100’ün üzerinde yırtıcı kuş türünü görebilirsiniz. Huzur dolu bu ortamda harika fotoğraflar çekilebilir ve mükemmel anılar edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *