«

Koç Grubu şirketlerinden Setur, 22 Ocak 2024’te başlayacak yarıyıl tatili yaklaşırken en çok tercih edilen tatil rotalarını paylaştı. Yarıyıl tatilinde yurt içinde kayakseverler için Kartalkaya, Uludağ, Erciyes, Palandöken ve Sarıkamış turları öne çıkıyor. Yurt dışında ise Kıbrıs, Mısır, Dubai, Tayland ve Laponya turları öneriliyor. İşte Kar tatili ve sömestir için öneriler yazımızda.

Seyahatin önündeki engelleri kaldırarak hayatları zenginleştiren Setur, bu sene 22 Ocak’ta başlayacak ve 2 Şubat 2024’te sonra erecek yarıyıl tatili öncesinde kayak, termal-doğa otelleri yanı sıra sıcak destinasyonları tercih edecekler için birbirinden keyifli tatil rotalarını paylaşıyor. Özellikle çocuklu ailelerin yoğun talep gösterdiği kayak tatilinde öne çıkan bölgeler Kartalkaya, Uludağ, Erciyes, Palandöken ve Sarıkamış olurken kış mevsiminde yazı hatırlatan güneşli günlerin özlemini çekenler ise Kıbrıs, Sharm El Sheikh ve Dubai’yi tercih ediyor.

Kar tatili ve sömestir için öneriler

Setur, yarıyıl tatilini termal-doğa otellerinde şehrin stresinden uzakta huzurlu bir ortamda geçirmek isteyenler için Sapanca, Bursa, Afyonkarahisar, Ağva gibi bölgelerde bulunan otelleri öneriyor. Setur müşterileri, seçili termal ve doğa otellerinde 10.000 TL ve üzeri rezervasyonlarda 300 TL, 15.000 TL ve üzeri rezervasyonlarda ise 500 TL’lik indirimden yararlanabiliyorlar.

Yurt dışı seyahatlerde ise bu yıl, Laponya, Dubai ve Tayland turları büyük ilgi görüyor. Yüzmekten ve dalış turlarından keyif alan aileler ise göz alıcı plajlara sahip Sharm El Sheikh, Dubai’yi tatil planları içerisinde değerlendiriyor. Daha yakın bir yurt dışı deneyimi arayanlara Kıbrıs otelleri öneriliyor.

Cruise tercih edenlere farklı alternatifler

Yarıyıl tatilinde çok farklı bir tatil deneyimi yaşatan cruise turları da tatil severlerin ilgi odakları arasında bulunuyor. Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri ve Basra Körfezi sıcak destinasyonlar en çok tercih edilen cruise turları arasında yer alıyor. Karayipler ve Güney Amerika cruise turları da öne çıkan destinasyonlar arasında yer alıyor.

Tayland Nasıl Gidilir?

Tayland’a gitmek için birkaç seçeneğiniz var. İşte bunlardan bazıları:

  1. Havayoluyla: Uluslararası uçuşlarla Tayland’ın başkenti Bangkok’a veya diğer büyük şehirlere doğrudan uçabilirsiniz. Bangkok, Tayland’ın ana ulaşım merkezi ve birçok büyük hava yolu şirketinin uçuşlarını düzenlediği bir noktadır.
  2. Karayoluyla: Tayland’a komşu olan bazı ülkelerden, özellikle Malezya ve Laos gibi ülkelerden karayoluyla giriş yapabilirsiniz. Ancak, bu seçenek sınırlı olabilir ve vize gereksinimleri göz önünde bulundurulmalıdır.
  3. Deniz Yoluyla: Tayland’a bazı gemi veya feribot seferleriyle de ulaşabilirsiniz, özellikle Tayland’ın güney kıyılarına yakın olan bölgelerde.

Seyahat planınıza ve konumunuza bağlı olarak en uygun ulaşım yöntemini seçebilirsiniz. Ayrıca seyahatten önce vize gereksinimlerini ve diğer seyahat belgelerini kontrol etmeyi unutmayın!

Setur Hakkında

1965 yılında Koç Topluluğu bünyesinde kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda, 21 bölge 56 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *