«

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte, 2024 tatil günleri de merakla beklenenler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın resmi tatil günlerinin çoğunlukla hafta sonuna denk gelmesi, tatil severlerin yeterince dinlenemedikleri hissini uyandırmış olabilir. Ancak, Türkiye’nin önde gelen seyahat sitesi ENUYGUN, 2024 tatil takvimini inceledikten sonra 7 gün izin kullanarak 40 gün süren uzun bir tatil yapma fırsatı sunuyor.

ENUYGUN’un 2024 tatil önerileri doğrultusunda, tatil severlerin 2024 seyahatlerini şimdiden planlamalarına olanak tanınıyor. Sadece 7 gün izin alarak 40 gün boyunca tatil yapmak, birçok kişi için oldukça çekici bir seçenek haline geliyor.

Yılın başlangıcı, 2024’ü şanslı kılıyor. Yılın ilk günü pazartesiye denk geliyor ve hafta sonuyla birleştirilerek 3 günlük bir yılbaşı tatili fırsatı sunuyor.

Ramazan Bayramı dönemi, 1.5 gün izin kullanılarak 9 günlük bir tatil fırsatı sunuyor. 9 Nisan Salı ile 12 Nisan Cuma tarihleri arasındaki bu dönemde, Arefe günü de dahil olmak üzere 3.5 gün süren tatil, 8 Nisan Pazartesi’den itibaren kullanılan 1.5 gün izinle birleştirilerek genişletilebilir. Bu uzun tatil sürecinde, araç kiralama hizmetinden yararlanarak Kaz Dağları ve Assos gibi güzellikleri keşfetmek mümkün.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tatil severleri sevindiriyor. 23 Nisan 2024 Salı gününe denk gelen bu tatil, 22 Nisan Pazartesi izin alındığında 4 günlük bir mola fırsatı sunuyor. ENUYGUN’un önerisi, bu tatilde Assos’u ziyaret etmek ya da Amasra ve Sinop gibi doğal güzelliklerin tadını çıkarmak.

Mayıs ayı, Nisan’ın hemen ardından 5 günlük bir tatille başlıyor. Emek ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, 2024 yılında Çarşamba gününe denk geliyor. 29-30 Nisan tarihlerinde izin alabilenler, hafta sonuyla birleştirilerek 5 günlük bir tatilin keyfini çıkarabilirler. Bu seyahat fırsatında, Karadeniz Bölgesi veya İğneada gibi destinasyonlar tercih edilebilir.

İkinci 9 günlük tatil fırsatı, 2024 Kurban Bayramı’nda yaşanıyor. 16 Haziran Pazar ile 19 Haziran Çarşamba tarihlerini kapsayan bu bayram, hafta sonuyla birleşse de perşembe ve cuma günleri izin kullanarak 9 günlük bir tatil yapmak mümkün. ENUYGUN’un önerisi, sıcak bölgelerde deniz sezonunun erken açıldığı Antalya, Fethiye, Bodrum gibi destinasyonlara gitmek.

Temmuz ve Ağustos aylarında, 3’er gün süren tatil imkanları bulunuyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatili, Pazartesi gününe denk geldiği için hafta sonuyla birleşerek 3 günlük bir tatil fırsatı sunuyor. Aynı şekilde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Cuma gününe denk geldiği için 3 günlük bir boşluk oluşuyor. Deniz sezonu devam ederken Çeşme veya Ağva gibi sahil destinasyonlarında kısa bir tatil planlamak mümkün.

Yılın son aylarına yaklaşırken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ailece bir seyahatte yaşamak için 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor. 2024’te, 28 Ekim Pazartesi yarım gün, 29 Ekim Salı tam gün resmi tatil olacak. Pazartesi yarım gün izin alınması durumunda 4 günlük bir tatil fırsatı elde edilebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *