Setur vizesiz turlar ile seyahatin sınırlarını kaldırıyor

«

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur; Türk vatandaşlarının herhangi bir vize olmadan, evrak toplamadan sadece pasaportları ile seyahat edebilecekleri bölgelere yönelik turlarla tatilin keyfine keyif katıyor. Seyahatin önündeki engelleri kaldırmaya ve hayatları zenginleştirmeye devam ediyor. Vizesiz turlarda Kuzey Afrika, Balkanlar ve Uzak Doğu bölgeleri ön plana çıkıyor, turlara talep geçtiğimiz seneye oranla yüzde 100’ün üzerinde artış gösteriyor.

Müşteri memnuniyetinde üst üste 3. kez turizm sektörü birincisi* olan Setur, vize temin sürecinin uzadığı, arzu edilen seyahat planlarının konsolosluklarda yaşanan yoğunluktan dolayı ertelenme riskinin arttığı bu dönemde, Türk vatandaşlarının sadece pasaportlarını alarak seyahate çıkabilecekleri bölgelere yönelik turlar öneriyor.

Vizesiz turlar, farklı rotalar

Setur önerileri arasında bulunan; kumsalları, masmavi denizi ve ünlü dalış noktalarıyla Sharm El Sheikh, su sporları, gece hayatı ve upuzun plajları ile Kızıldeniz’in incisi Hurgada, yaz tatilini deniz, kum, güneşle iç içe geçirmek isteyenlere unutulmayacak bir tatil vaat ediyor. Kendine has mimari dokusu ve doğası ile Balkan turları, tatil dönemini kültürle iç içe geçirmek isteyenleri bekliyor. Bambaşka dünyaların kapısını açan egzotik Uzak Doğu turları ise yine tatil severlerin en çok tercih ettikleri bölgeler olarak dikkat çekiyor. Bangkok-Phuket-Pattaya’yı içeren Tayland turu yanı sıra Singapur, Japonya ve Kore turları en fazla talep gören rotalar olarak ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz sene aynı döneme göre tüm vizesiz turlara iki katın üzerinde bir talep görülürken tur fiyatları da her bütçeye hitap ederek 499-5990 euro arasında değişiyor.

Setur’un yakın rotalara yönelik önerileri içerisinde Kıbrıs her zaman olduğu gibi bu dönemde de büyük ilgi topluyor. Setur’un, 4 Temmuz-31 Ekim 2023 tarihleri arasındaki konaklamalara yönelik, 31 Temmuz’a kadar oluşturulacak rezervasyonlar için hayata geçirdiği kampanya Kıbrıs turlarını daha da cazip kılıyor. Kampanya kapsamında tatil severler, seçili Kıbrıs otellerinden yapacakları 15 .000 TL ve üzeri rezervasyonlarına 600 TL, 20.000 TL ve üzeri rezervasyonlara ise 750 TL değerinde indirimden yararlanabiliyor. Kampanyaya setur.com.tr ve Setur Mobil uygulaması, 444 28 22 nolu Çağrı Merkezi, Setur Şube ve Yetkili Satış Acenteleri üzerinden katılım sağlanabiliyor.

Cruise turlarına ilgi her geçen gün artıyor

Son dönemde ön plana çıkan, misafirlerine enfes manzaralar ve keşfedilmeyi bekleyen şehirlere yolculuk imkanı sunan cruise turları da yoğun talep almaya devam ediyor. Akdeniz turları yanı sıra kolay vize imkanı ve uygun fiyatları ile Yunan Adası turları, tatil severlerin en fazla tercih ettikleri cruise turları arasında yer alıyor.  Bu sene içerisinde Norveç fiyort turlarına yönelik taleplerde de büyük artış görülüyor. Setur’un cruise önerileri arasında ayrıca Kasım ayında düzenlenecek Westerdam ile Güneydoğu Asya turu ön plana çıkıyor. 10 Kasım 2023 hareketle 18 gün 17 gece sürecek ve 27 Kasım 2023’te sona erecek turun uğrak noktaları arasında Hong Kong, Manila, Puerto Princesa, Kota Kinabalu/Borneo, Phu My, Bangkok ve Singapur bulunuyor.

*Müşteri memnuniyetinde sektör birinciliği, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 döneminde 1.507 katılımcı ile, kantitatif araştırma yöntemleri kullanılarak 9 turizm acentesi üzerinden değerlendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göredir. Bu sonuca göre Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz lider konumda yer almaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *