«

Norveç vize başvuru dilekçesi, tüm Norveç vizesi başvurularında sunulması gereken ve başvuru sahibinin vize değerlendirmesini gerçekleştiren makam ile iletişim kurmasına imkân veren önemli bir belgedir.

ize talep dilekçesinin Norveç vize başvuruları için sunulması zorunlu olmasa da, başvuru sahibinin seyahat amacını ve seyahat planını yetkili makama açıklaması için talep dilekçesinin yazılması ve başvuruda beyan edilmesi önerilmektedir.

Vize talep mektubu online olarak Norveç vize başvuru formunun doldurulmasından sonra buradaki bilgilerle uyuşacak şekilde hazırlanmalıdır.

Norveç Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Norveç vize dilekçesi başvuru esnasında beyan evrakları destekler nitelikte olmalıdır ve başvuruda sunulan evraklarla çelişen bilgiler dilekçede yer almamalıdır; başvuru dilekçesi ile destekleyici evraklar bir bütün olarak birbirini destekler nitelikte hazırlanmalıdır.

Başvuru evrakları ile çelişen bilgiler içeren bir vize talep dilekçesi sunulması halinde vize başvurusunun onay ihtimali düşmekte ve hatta doğrudan ret kararı dahi verilebilmektedir.

Dilekçe Norveç Ankara Büyükelçiliğine hitaben resmi bir dille, İngilizce ya da Norveç’ce olarak yazılmalıdır.

Norveç Vize Talep Dilekçesinde Olması Gereken Bilgiler

Norveç vize talep dilekçesinde, en temel olarak tarih ve yer adlarını içerecek şekilde detaylı olarak seyahat amacı aktarılmalıdır; örnek vermek gerekirse golden visa başvurusu yapılacak ise Norveç’de yapılan yatırımın açıklanması, çalışma vizesi başvurusu yapılacak ise nerede, ne kadar süre, hangi sektörde ve pozisyonda çalışacağının belirtilmesi gereklidir.

Seyahat planının, net olan tarihleri ile vize dilekçesinde verilmesi ve seyahat boyunca ülke ya da otel değişikliği yapılacaksa veya konser, fuar veya konferans gibi organizasyonlara katılım sağlanacaksa bu detayların paylaşılması gereklidir. Dilekçede belirtilen gidiş ve dönüş tarihlerinin net olması ve bu tarihlerin başvuru esnasında sunulan ulaşım ve konaklama rezervasyonlarına uygun olması önemlidir.

Norveç vize talep dilekçesinde başvuru sahibinin seyahat boyunca yapılacak harcamalar için yeterli finansman kaynağına sahip olduğu gösterilmeli ve harcamaların kim tarafından karşılanacağı açıklanmalıdır; seyahat harcamaları, üçüncü bir kişi tarafından karşılanacaksa sponsor ile olan bağ belirtilmeli, sponsorun çalışma ve maddi durumuyla ilgili detay verilmeli ve yeterli maddi kaynağın nasıl elde edildiğinin kısaca açıklanmalıdır.

Norveç Vize Başvuru Dilekçesi Örneği

Norveç vize başvuru dilekçesi örnek görseli aşağıda verilmiştir.

 

Norveç Vize Başvuru Dilekçesi Yazım Rehberi
Norveç Vize Başvuru Dilekçesi Yazım Rehberi

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *