Hatalardan Ders Almak: Girişimcilik Etkinliğinde İlham Veren Sunumlar ve Deneyim Paylaşımları

«

Girişimcilik ekosisteminde alışılmışın dışında bir konseptle 2023 yılında podcast serisi ve kitap olarak Mürsel Ferhat Sağlam tarafından hayata geçirilen Girişimcilerin Büyük Hataları, 4 Ocak’ta Polyannacılık bölümüyle Biruni Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe ekosistem paydaşları yoğun ilgi gösterdi.

Girişimcilerin Büyük Hataları etkinlik serisinin birinci bölümü olan Polyannacılık, 4 Ocak’ta Biruni Üniversitesi mekan sponsorluğunda gerçekleştirildi. Branding Türkiye ve 101 Girişim partnerliğiyle ve Gençlik Durağı organizasyonuyla düzenlenen etkinliğin destek sponsoru ise KARSEM oldu. Dijital Markalaşma Uzmanı, Yazar ve Mentor Mürsel Ferhat Sağlam tarafından 2023 yılında podcast serisi ve kitap olarak hayata geçirilen ve toplamda 12 bölümden oluşan seri, 2024’te etkinlik konsepti olarak ilk kez ekosistemle buluştu.

4 Ocak 2024 Perşembe akşamı İstanbul’da gerçekleşen ‘Girişimcilerin Büyük Hataları’ adlı girişimcilik etkinliği, katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunarak, girişimcilik dünyasında hataların, başarısızlıkların da olduğu alt metnini vurgulayarak yenilikçi projelerin ve başarı hikayelerinin paylaşıldığı bir platform oldu.

Etkinliğin ilk yarısında sahne alan Aziz Ahmedov, LinqiApp projesini tanıtarak akran öğrenimi ile dünyayı İngilizce konuşturan uygulamasından bahsetti. Katılımcılara, 5 gün boyunca ücretsiz erişim sunarak, dil öğrenimi deneyimine farklı bir perspektif kazandırdı. Ardından gerçekleştirilen panelde, Ahmedov’un girişimcilik yolculuğundaki hataları, özellikle de polyannacılık kavramına uygun örneklerle paylaşıldı.

Etkinliğin ikinci yarısında ise Cem Baybars Güçlü, yapay zeka destekli stil danışmanı uygulaması Modivu’yu tanıtarak, katılımcılara interaktif bir vaka çalışması sundu. Güçlü, kullanıcılara sorular sordu ve Modivu’yu kullanıcıları için ve onlarla beraber geliştirmek üzere geri bildirimlerini aldı.

Etkinliğin organizasyonel başarısı, Gençlik Durağı tarafından sağlanan destek ve Biruni Üniversitesi tarafından sunulan mekan sponsorluğu ile mümkün oldu. Etkinlik sonunda, 101 Girişim’den etkinliği düzenleyen isimlere ve konuşmacı girişimcilere teşekkür edilerek, Biruni Üniversitesi tarafından özel hediyeler verildi.

Etkinliğe katılanlar, girişimcilik serüvenleri için ilham aldıklarını, zihinlerinde yeni fikirlerin filizlendiğini ve paylaşılan deneyimlerin cesaretlendirecek şekilde etkileyici olduğunu belirttiler.

Bu etkinlik, girişimcilik dünyasına katkıda bulunma amacını taşıyan önemli bir platform olma özelliği taşıdı.

Hatalardan Ders Almak: Girişimcilik Etkinliğinde İlham Veren Sunumlar ve Deneyim Paylaşımları
Hatalardan Ders Almak: Girişimcilik Etkinliğinde İlham Veren Sunumlar ve Deneyim Paylaşımları

Betül Aras Bayır 

Kaynak: Hatalardan Ders Almak – Polyannacılık

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *