Enflasyona karşı erken rezervasyon dönemi başladı!

Erken Rezervasyonla Tatilinizi Uygun Fiyatlarla Planlayın!

«

Turizm sektöründe canlılık artık gözle görülür bir şekilde hissediliyor. 2023 fiyatlarını erken rezervasyon kampanyalarıyla yakalamak isteyen tatilciler için pek çok cazip fırsat sunuluyor. Yüzde 50’ye varan indirimler, 3 güne kadar ücretsiz iptal seçenekleri, ve 9 taksit gibi avantajlar erken rezervasyon dönemini, özellikle enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde önemli bir fiyat avantajı haline getiriyor.

2023 yılında yaşanan deprem felaketi ve yüksek enflasyon gibi etkenler nedeniyle iç pazar beklenen ivmeyi yakalayamadı. Erken rezervasyon hazırlıkları bu durumu telafi etmek için başladı. Tatil.com Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Airbnb’e yönelik alınacak önlemlerin 2024 yılında sektörü canlandıracağını söylüyor. Becer, “Günlük kiralık evlerin denetim eksikliğinin geçen sezon sektörü etkilediğini düşünüyoruz. Artan maliyetlerin geceleme fiyatlarına yansıtılması da sezonu olumsuz etkiledi” dedi. Erken rezervasyon fırsatlarının, enflasyon nedeniyle artan maliyetlerden korunmak için önemli olduğunu vurgulayan Becer, “Yıl sonuna kadar yüzde 65 enflasyon tahmin ediliyor. Erken rezervasyon döneminde yüzde 50’ye yakın indirimler bulunuyor. Şimdiden tatil planlamak, tatilciler için büyük bir avantaj sağlayacak” diyor.

2023 fiyatlarıyla 2024’te tatil yapma fırsatı da göz önüne alınıyor. Maliyet artışlarının gelecek yaz dönemlerinde fiyatlara yansıyacağını belirten Becer, erken rezervasyonun tatilciler için önemli bir fiyat avantajı sunduğunu söylüyor. Turizmciler için de erken rezervasyon dönemi rahat bir nefes almayı sağlıyor.

Turizmciler olarak Türkiye’de 12 ay boyunca turizmi teşvik etmeye odaklanmanın önemli olduğunu belirten Becer, “Turizmi sadece deniz ve güneş tatili olarak görmemeliyiz. Kültür turları, kış turizmi, termal turizm gibi alanlara da odaklanmalıyız. Bu alanlarda da pazarlama faaliyetlerini hızlandırmamız gerekiyor. Acenteler olarak yaz sezonu kadar bu alanlara da hazırlıklı olmalıyız” diyor. Kış turizminin de pandemi nedeniyle ilgi görmeye başladığını ifade eden Becer, kış otellerine erken rezervasyon yapmaya başladıklarını belirtiyor.

Becer ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıkladığı 2028 yılında 100 milyar dolarlık turizm hedefinin gerçekleştirilebileceğine inanıyor. Türkiye’nin çeşitli turistik ürünleri ve destinasyonları ile bu hedefin tutturulabileceğini söylüyor. Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin bu hedefe ulaşmak için kritik olduğunu vurguluyor ve tatil.com olarak bu konuda destek vermeye hazır olduklarını belirtiyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *