Elite World Hotels & Resorts’un tüm otelleri Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını aldı

Elite World Hotels & Resorts: Sürdürülebilirlikte Lider.

«

Elite World Hotels & Resorts, Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı’nı başarıyla tamamlayarak turizmde sürdürülebilirlik konusunda öncü bir rol üstlendi. Bu başarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından desteklenen Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) kriterlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen programla elde edildi. Elite World Hotels & Resorts, bu programı tüm otellerinde tamamladı ve Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.

Sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerini belgeleyen bu başarı, çevre dostu bir işletme olduklarını kanıtlıyor. GSTC’nin 42 kriterini karşılamak için, turizm işletmelerinin çevresel, sosyal, kültürel, ekonomik, kalite, insan hakları, sağlık, güvenlik, risk ve kriz yönetimi gibi bir dizi uzun vadeli sürdürülebilirlik konusunda yönetim sistemleri geliştirmesi gerekiyor. Ayrıca, turizm yatırımlarının yapıldığı bölgelerin altyapısına ve yerel halkın gelişimine destek sağlanması, istihdam fırsatları yaratılması da programın kapsamına dahil ediliyor.

Elite World Hotels & Resorts Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, bu başarı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bezaroğlu, tesislerini sadece mevzuata uygun hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sürdürülebilirlik perspektifini paylaştıklarını vurgulayarak, sürdürülebilirlik programının dünya çapında bir ilk olduğunu belirtti. Ayrıca, sürdürülebilirlik kavramının turizm için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti ve turizm işletmelerinin destinasyonlarına değer katarak yerel kalkınmayı desteklemesi gerektiğini vurguladı.

Elite World Hotels & Resorts, Türkiye’nin önde gelen otel zincirlerinden biri olarak 50 yıllık konaklama deneyimine sahip. Beş farklı şehirde bulunan dokuz oteli ve dört farklı markası ile kaliteli bir konaklama deneyimi sunuyor. Zincir, sürdürülebilirlik taahhüdünün yanı sıra yüksek standartlarda hizmet ve lüks konfor sunmayı hedefliyor. Ayrıca, farklı şehirlerde bulunan otelleriyle iş dünyası, kongre turizmi ve tatil amaçlı konaklama taleplerine cevap veriyor.

Elite World Hotels & Resorts, her türden konuk için ideal olan çeşitli markalara sahip. İstanbul’daki otelleri, yüksek standartlarda hizmet ve konfor sunmanın yanı sıra iş toplantılarına ve aile buluşmalarına uygun tesisleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca, yeni nesil gezginlerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Elite World Go markasıyla da hizmet sunuyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *