«

Evlerimizde bulunan ve günlük hayatımızda çok sık kullandığımız kağıt, kumaş, pamuk, un, nişasta, naylon gibi her şeyi yiyerek beslenip yaşamlarını sürdürebilen gümüşçün böceği halk arasındaki adıyla gümüşçük, bu böcekleri evlerimizde banyo gibi nemli ortamlarda sık görme ihtimalimiz bulunmaktadır. Gümüşçün böceği diğer adları ile gümüşçün, gümüş ve gümüşçük olarak da bilinmektedir. İlkbahar aylarında bu böceklerin sayılarında hızlı bir şekilde artış olmaktadır. Alman hamam böcekleri gibi bu böceklerin de rengi ve kuyruklarında bulunan 3 adet kıl sebebi ile kendilerini tanıdığımız bu böceklerin davranışları da birebir aynı özellik göstermektedir.

Çok hızlı üreyip çoğalan gümüşçün böcekleri; her yumurtlamalarında yüz ve daha fazla sayıda yumurta bırakabilir. Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama olarak; Gümüşçün böceği mücadelesinde bizden haşere ilaçlama ve çevre sağlığı hizmetlerinden haftanın 7 günü ve 24 saat destek alabilirsiniz.

 

Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama; Gümüşçün Böceği ilgili olarak sağladığı profesyonel hizmetler ve titizlikle yürütülen uygulamaları ile öne çıkmaktadır. Kadıköy ve çevre bölgelerinde hizmet vererek ihtiyaçların giderilmesinde rol oynamaktadır. Gümüşçün Böceği   İlaçlama konusunda uzmanlaşarak hizmet kalitesinin arttırılmasını sağlamıştır. Gümüşçün Böceği   İlaçlama işlemlerinde farklı teknikler ve de ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu teknikler ve ilaçlamalar profesyonel çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama; tüm böcek ve haşere ilaçlamanın yanında Gümüşçün Böceği İlaçlama gibi farklı hizmetleri ile de bilinmektedir. Gümüşçün Böceği   sorunu ile karşılaşılan alanlarda gerekli incelemelerini yaptıktan sonra ilaçlama işlemlerini tamamlamaktadır.

 

Gümüşçün Böceği İlaçlama konusunda da ihtiyacı olan kişilere hizmetlerini vermeye devam etmektedir Gümüşçün Böceği, bazen insanlar tarafından önemsenmese de küçük varlıklar gibi görünseler de can sıkıcı durumlara sebep olabilirler. Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama, Gümüşçün Böceği İlaçlama konusunda da deneyim kazanmıştır. Kısa süre içerisinde ilaçlama ihtiyacı doğmuş alanlara ulaşarak incelemelerini yapmaktadır. Daha sonra ise ilaçlama kullanılacak tekniklere göre gerekli önlemleri alınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra müşterilerin Gümüşçün Böceği İlaçlama hakkında doğru şekilde bilgilendirilmesini de sağlayarak etkili olmaktadır.

 

Bu böcek adını renginden almaktadır. Gümüş gibi parlak bir yapısı bulunmaktadır. Bu böceklerin renkleri ve boyutları yaşadıkları bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ancak bir standart vermek gerekir ise boylarının 3-4 cm olduğunu söylemek de doğru olacaktır. Renkleri ise gümüş renginin tonları şeklindedir. Derileri kat kat katmanlıdır. Kuyruk kısımlarında 3 adet çıkıntıları bulunmaktadır. Bu böceklerin boyun kısımlarında çift anten bulunmaktadır. Bu antenler sayesinde bu böceklerin algılama yetenekleri de son derece fazladır. Gümüşçün  böcekleri besin olarak kesinlikle insan ve hayvan kanı kullanmazlar. Bu bakımdan gümüşçün böcekleri insanları kesinlikle ısırmazlar. Gümüşçün böcekleri bu konuda birçok etrafımızda bulunan haşere türleri arasında en masum böceklerdir. Gümüşcün adını alan bu böcekler sulu ve özellikle de pis suların bulunduğu alanlarda yaşamsal faaliyet göstermektedir. Aklımıza gelebilecek her türlü alanda yaşayabilirler.

Gümüşçün böcekleri evlerin her tarafında rahatlıkla dolaşıp beslenirler.

 

Gümüşçün böceğinin zararları nelerdir?

 

Bu böceklerin yaşam alanlarında bulunan tüm canlılara zarar verdiğini söylemek yanlış değildir. Günlük yaşantımızda bu böceklere sıklıkla denk geliriz. Kağıt, kumaş, naylon gibi maddeler içine yuva yapan bu canlılar aynı zamanda tahıllar ile beslenmektedir. Yiyeceklerin yanı sıra aynı zamanda yaşam alanlarına da dışkılarlar ve mikropları dışkı yolu ile insanlara bulaşır. Evlerimizde var olan mobilya, duvar kağıdı, elbise gibi çeşitli eşyalarımıza da verdikleri zararlar ile tanınırlar. Sadece iç ortamlarda değil aynı zamanda dış ortamlara da çeşitli zararlar verirler. Fırın, lokanta, kağıt fabrikası gibi alanlar onların en sevdiği alanlar arasında yer almaktadır. Özellikle nem ve rutubetin olduğu noktaları severler. Yatak odaları, mutfak, banyo gibi alanlarda kendilerine sıklıkla rastlarız. Aynı zamanda evlerinizde rutubet varsa bu böcekler evlerinizi çok sevecektir.

 

Gümüşçün böceği, evlerimizin mutfaklarında yiyecek bulmak için yiyeceklerimize veya ambalajların üzerlerinde sürekli dolanırlarken buralara bol bol mikrop yayarlar.

Gümüşçün böcekleri ile mücadele; bu böceklerle mücadele mutlaka ilaçlama ile olmalıdır. Gümüşçün böcekleriyle bireysel bir mücadele yapmak istesek de diğer bireysel haşere ilaçlamalarında olduğu gibi yetersiz kalınmaktadır. Gümüşçün böceklerinin bulunduğu ortamlarda direk ilaçlama yapmak şarttır. Bu böcekler her bir üremede 100 adetten fazla yumurta bırakmaktadır. Bu sayede onların çabuk ve hızlı bir şekilde ürediğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu bakımdan eğer erken müdahale edilmezse evlerimizi veya diğer alanlarımızı Gümüşçün böcekleri sarabilir. Gümüşçün böceği ilaçlaması için kesinlikle dışarıdan farklı ilaçlar alınıp bireysel ilaçlama yapılmamalıdır. Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama firmamız gibi bu konuda bilgili, yetkili ve tecrübeli firmalara başvurarak yardım alınması gerekir. Bu böcek ile mücadeleyi onlara bırakmalıyız. Bu böcek ile mücadele ederken kendimiz ilaçlama yaparsak; kendimize, sevdiklerinize ve çevrede yaşayan diğer canlılara zarar vermiş olabiliriz.

 

Gümüşçün böceği ile mücadele etmek için mutlaka Kadıköy Gümüşçün Böceği   İlaçlama firması ile irtibata geçilmelidir. Gümüşçün böceği ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken konularda vardır. Gümüşçün böcekleri ile yapacağımız mücadelede pek çok kimyasal ilaç kullanıyoruz. Bu ilaçların bakanlık onaylı olmasına dikkat ediyoruz. Bakanlık onaylı ilaçlama yapmayan firmaların sizlere garantili ve kesin çözümler vermesi de söz konusu olmayacaktır. İşini bilen ve alanında uzman kadromuz ile bizler sizlere garanti sunmaktayız.

 

Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama; alanında uzman ekibimiz ile birlikte sadece gümüşçün böceği değil diğer böcek türleri konusunda da sizlere destek veriyoruz. Pire, bit, fare, karınca, tahta kurusu gibi çeşitli böcek ve haşereler ile mücadelemiz devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı ve aynı zamanda dünya sağlık örgütü onaylı ilaçlarımız ile doğal dengeyi bozmadan, sulara ve topraklara zarar vermeden böcek ve haşereler ile mücadelemizi sürdürüyoruz.

 

Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama; gümüşçün böcekleri ilgili olarak kullandığı ilaçlar gümüşçün böcekleri üzerine oldukça etkili olup, çok çabuk sonuç alınmasında oldukça başarılı olunmuştur. Hizmetlerimizle haftanın her günü 24 saat   kesintisiz olarak gerçekleştirdiğimiz böcek, haşere, gümüşçün böceği ilaçlamada bize başvuran müşterilerimize kalıcı çözümler sunmaktayız. Her koşula, her şarta ve yönteme göre, uygun ilaçlama yapmaktayız.

 

Gümüşçün böceklerinin, size bulaştıracağı hastalık ve mikroplardan İstanbul Böcek İlaçlama firmamız, evinizde veya iş yerinizde yapacağı gümüşçün böceği kontrolü ile, zihninizi rahatlatabilir ve ailenizi bir gümüşçün böceği istilasının potansiyel olarak yıkıcı etkilerinden koruyabilir.

 

Ev ve diğer yaşam ortamlarında gümüşçün böceği ile mücadelede ilaçlama işi her ne kadar bireysel olarak yapılmaya çalışılsa da, gümüşçün böceklerinin   çok çabuk üreyebilme özelliği olduğundan dolayı, bu küçük haşereler ile mücadele, çok kolay ve kısa sürede olmayacağı bilinmelidir. Bu yüzden evinizde veya işyerlerinizde ilk başlarda az sayıda gümüşçün böceği görüp de yapmış olduğunuz amatör gümüşçün böceği ilaçlamalarından, çözüm alamaz iseniz, profesyonel Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama firmamızdan hizmet almanız sizler için çok daha yararlı, belki de ekonomik açıdan çok daha ucuz olacaktır. Biz Kadıköy Gümüşçün Böceği İlaçlama şirketi olarak, gümüşçün böceği ilaçlama, kemirgen ilaçlama ve diğer böcek ilaçlama mücadelesi için sizlere garantili, %100 çözüm odaklı ilaçlama hizmeti verebiliriz.

 

Kaynak: https://habergalerisi.com/kadikoy-gumuscun-bocegi-ilaclama-132367-haberi

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *